Skip to main content

AccessTr.neT


Access Outlook Veri Çekme

ferdiqq
ferdiqq
5
653

Access Outlook Veri Çekme

#1
Merhabalar, Eskiden 2007 ve 2010 accesste outlook üzerinden form gönderip doldurulan verileri tek tek değilde aynı tabloya alma özelliği vardı. Html formu oluşturuluyordu. kullanıcılar doldurup gönderiyordu... 2016 da bu özellik yokmu. sadece kişi bilgilerinimi çekiyor. Html form gönderip doldurtamıyormuyuz. örnek bulamadım yardım edebilirmisiniz.. 2007 ve 2010 da olduğu gibi form gönderilecek kullanıcılara gelen cevaplar tabloda alt alt kayıt şekilnde olacak. Malesef yeni sürümlerde bulamadım..
Cevapla
#2
Merhaba yeni sürümler de yok.
07-08-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#3
Yabancı Bir Sitede Bunu Buldum Denemedim İş Görürmü Acaba..
.pdf Code_Import-Emails-into-Access.pdf (Dosya Boyutu: 164,94 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#4
Bence görmez amacı mailleri acces e almak. Bunu zaten Access de dış veri/içeriye aktar/diğer/outlook klasörü adımları ile yapabiliyoruz. Ben bu sistemi kullanıyorum.
Outlookta bir şablon oluşturup kişilerin şablonu doldurmasını ve maile cevap vermesini sağlayabilirseniz verileri Access e çekebilirsiniz. Tabloya aktardığınız verileri sordular ve raporlayabilirsiniz.
07-08-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#5
Teşekkürler, dediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım, her msj ı tek tek çekmek zorunda kalmam değilmi, otomatik bağlantılı tabloyu günceller değilmi, yapamazsam yardımcı olurmusunuz..
Son Düzenleme: 09/12/2020, 11:36, Düzenleyen: ferdiqq.
Cevapla
#6
Konu kapanmış değil aslında,,, Sorunu office 2010 versiyonunu kurmayı deneyerek halletmeye çalışacağım,,, Aslında çok değerli bir konu günümüzde telefonlardan dahi bu form msjlara cevap yazılıp Access veri tabanına çekilebilmesi önemli bir konu.. 2010 Access 2016 dosyalarını sıkıntısız açar ve uyum sorunu yaşamazsam outlook2016 ile PAYLAŞACAĞIM!..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da