Skip to main content

AccessTr.neT


Access projemi başka pc de çalışmıyor..

newcooo
newcooo
4
3458

Access projemi başka pc de çalışmıyor..

#1
Ustalar Access te yapmış olduğum proje başka pc ye kopyaladığımda açılışta hatalar veriyor.. bunu nasıl engellerim..
Cevapla
#2
Verdiği hatayı yazmazsanız, resmini göndermezseniz nasıl çözebiliriz ki? Önce siz bize materyali sağlayın, gerisi gelecektir.

Kolay gelsin..
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
sn mehmet bey
sanırım dll ve ocx sorunu bu bunu engellemek için bi program yokmu acaba..
ekte hata resimi var..
Cevapla
#4
Projenizde kullandığınız CSSPKG.DLL isimli bir dll dosyası, kurulum yaptığınzı bilgisayarda yok. Bu nedenle bu hatayı alıyorsunuz. Sizin bilgisayarınızda bu dosya nerede duruyorsa aynı yere kopyalamalısınız.

Bu problem olması demişsiniz. Bunun için bir sürü yol var. Mesela benim anlattığım winrar ile kurulum hazırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece bu dosyaları da kuruluma dahil ederek gereken yere atabilirsiniz.

Şimdilik bu dosyanın referanslar listesinde "missing" durumunda olduğunu görerek, bu hatayı silin. Hata vermeden açılacaktır. Ama eğer bu dosyaya gereksinim duyan bir kod kullanıldıysa o kısım çalışmayacaktır. Yani en iyisi missing ile işaretlenen referansı sizin bilgisayarınızda bulup kurulum yapılan bilgisayara kopyalayın. Sorununuz kalkacaktır.
Bu arada yazmayı unuttum, ekleyeyim: Sitemizde "missing" , "referans" şeklinde aratırsanız bu konuda oldukça önemli bilgiler bulacaksınız. Bu arada ayrıca örnekler içinde de eksik referansları gösteren örnek çalışmalar bulacaksınız. Onları da kullanarak dosyanızın hangi dll'lere ihtiyaç duyacağını görebilirsiniz.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#5
Merhaba.
Ben VB'de hazırladığım programlar için Install Creator Pro setup programını kullanıyorum.
Bununla oluşturacağınız setup dosyasının içerisine gerekli referansları koyup kurulum yapılan bilgisayara arkaplanda sessizce gerekli yerlere kopyalanmasını ve ayrıca register edilmesini sağlayabilirsiniz.
Bu arada belki tam olarak bu konuyla alakalı değil ama, aklıma gelmişken sorayım.
Yanlış hatırlamıyorsam bir exe dosyasının ihtiyaç duyduğu dll, ocx, vs. yardımcı dosyaları gösteren program(lar) vardı eskiden.
Hatırlayan varsa buraya adını yazabilir mi.
Çünkü bir programın başka bir PC'de çalışması için böyle bir program çok işe yarar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task