Skip to main content

AccessTr.neT


Access Sql İfade

Access Sql İfade

Çözüldü #1
Ekte bir çalışmam var. Form1 üzerindeki metin2 kutusuna tablo1 deki kimlik numarasını giriyorum ve form1 üzerindeki listeye sorgu2 yi çağırıyorum. Sorgu2 seviye alanına yazdığım ifadeyi düzgün hale getiremedim. Şunu yapmak istiyorum: Form1 üzerindeki metin2 kutusuna tablo1 deki herhangi bir kimlik nosunu girdiğimde girilen kimlik nosunun tablo1 deki ortak alanı 1 ise sorgu2 seviye alanını >4 olsun ve seviyesi 4 den büyük verileri göstersin (sorgu3 gibi). Metin2 kutusuna girdiğim değer tablo1 deki ortak alanında 1 değilse bu durumda sorgu2 deki seviye alanını 1 den büyük değerler için çağırsın (sorgu1 gibi). Yani burada metin2 ye gireceğim değere göre oradaki butonu tıklayarak çağırdığım kimlik nosunun (ortak=1) olup olmamasına göre seviye bakımından süzmek istiyorum. Sorgu2 deki iff ve Dlookup dan oluşan ifadeyi bir türlü düzgün yazamadım. Nasıl yapabilirim?
.rar Database31.rar (Dosya Boyutu: 19,15 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#2
Merhaba
Sorguları tam olarak anlattıklarınızdan anlamadıgım için yapmadım ancak,sorguları kullanarak,ekteki gibi seçenek yaparak,liste kutusunu getirebilirsin
.rar Celosoft_Yazılım-Database31.rar (Dosya Boyutu: 27,07 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#3
Sayın celoyce yaptığınız nispeten çözüm olabilecek lakin gönderdiğim ekteki sorgu2 deki "iff(DLookUp("[ortak]";"Tablo1";"[Kimlik]=" & [Formlar]![form1]![metin2])=1;>4;>1)" ifadesini çalışır hale getirebilirsem aradığım çözüme tam kavuşmuş olacağım. İlginize teşekkür ederim.
Cevapla
#4
koşulu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz?
>IIf(DLookUp("[ortak]";"Tablo1";"[Kimlik]=[Formlar]![form1]![metin2]")=1;4;1)
Cevapla
#5
Sayın Berduş ifadenizde küçük bir değişiklik yaparak ifade çalıştı. >IIf(DLookUp("[ortak]";"Tablo1";"Kimlik=" & [formlar]![Form1]![Metin2])=1;2;4)
> işaretini nereye koyacağımı oturtamamışım. Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.
Cevapla
#6
rica ederim
iyi çalışmalar
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task