Skip to main content

#EvdeKal


Access Stok Programı hakkında

Access Stok Programı hakkında

#1
Merhaba;

acces üzerinden Stok programı yazmak istiyorum.. bir kaç detay yaptım ama sayfalar arasında bağlantı kuramıyorum..


konu çok detaylı Müşteri tarafından gönderilen ürün giriş bilgisi ve bunlara istinaden ürün çıkış bilgileri var. bu bilgileri birleştirerek maliyet bilgisi olan bir stok programı yapmak istiyorum..

yardımcı olurmusunuz.

aşağıda bir kaç detay yazdım ..

stok programı hakkında
--elimizde olan veriler
1 -Müşteri tarafından stoğa alınacak ürünlerin listesi Excel dosyası.
2- Stoğa giriş yapılan ürünlerin müşteri tarafından çıkış yapılmasını istediği Excel dosyası.
Bu bilgilere istinaden hareket bilgileri olan ( giriş / çıkış ) stok detaylı bir stok programı yapmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Müşteri tarafından gelen Stok giriş Excel dosyası ile çıkış için gelen Excel dosyasının birbirine bağlantılı bir şekilde hareketleri görebileceğim bir stok programı.
Stok giriş dosyasında olan bilgiler sırası ile aşağıdaki gibi.

Sıra No
Dosya No
Antrepo Beyanname Kodu Önemli ‘’ her bir antrepo beyanname numarası Aynı Sıra No ile yazılıyor.
Antrepo Beyanname Tarihi
Sipariskod
Ozelkod1 Önemli
ad
Kalem No
GTIPBilgisi
AsortiIci
Ayrilacak Lot
Ayrilacak Adet
Ayrilacak Koli

Örnek 1 antrepo beyanname kodlu üründe A B C ürünleri var ise bunların hepsi aynı sıra no 1 …. 2 nolu antrepo beyanname kodlu üründe D E F G H gibi kodların hepsi de 2 Sıra no ile yazılması gerekiyor.

Ayrıca bir antrepo beyannamesinde A kodlu ürün başka bir beyannamede gelirse stoğa girilirken bilgi vermesi gerekiyor.
Örneğin 1 nolu antrepo beyannamesideki A ürünü 2 nolu beyannamede de A ürünü var ise bunu bilgi vermesi gerekiyor. Ben bunu excelde yinenlenenleri renkli olarak göster formulu ile belirtiyordum.

Bu bilgiler müşteri tarafından sabit olarak gönderilmekte. Bu bilgilerde önemli yazdıklarım sorgulama yapmakta kullanmış olduklarımız.
Örneğin A özel kodlu üründen stoktda ne kadar var.. veya 1 nolu antrepo beyannamesinden depo da ne kadar ve hangi ürünlerden kalmış gibi sorgular yapmakta kullanmaktayız.
bu bahsi geçen dosya stoğa girilen ürünlerin ana stoğu çıkış yapılmamış hali..
Bu dosya tarafımıza geldiği zaman ürünleri stoğa almak için ayırma işlemi ve sonra stoğa alım işlemi yapıyoruz.. Bunlar için de ürünlerin ayrım tarihi ve stoğa alım tarihi girmemiz gerekiyor.

Örnek 1 nolu antrepo beyanname kodu A ürünü 01/01/2013 tarihinde ayrımı yapılmış 02/01/2013 tarihinde stoğa girişi yapılmış.
Bu yazdığım bilgiler daha sonra her bir ayrı noktada kullanılacak.
ÇIKIŞ bilgilerinde ise aşağıdaki bilgiler müşteriden sabit olarak gelmekte.

Parti No
Toplama ID
Ambalaj Tipi
Sezon
Ust Grup
Dosya No
AntrepoBeyannameKodu Önemli
Antrepo BeyannameTarih
Ozel Kod1 Önemli
UrunID
Ad
Adres
Depo KoduTanim
AsortiIci
Miktar
Adet

Bu bilgiler sabit dosya olarak müşteri tarafından gelmekte.
Örnek 1 nolu partı den 100 nolu toplamaya ait Poşet/ koli Yazlık Veya kışlık. 101 nolu dosyaya ait 1 nolu antrepo beyanname kodundaki A ürünün 2 Lot

Buradaki bazı bilgiler giriş dosyasındaki ile aynı olması lazım Dosya No Asortilci

101 nolu dosya daki A ürünün 1 paketinde 20 tane varmış gibi hesaplaması lazım.

Aynı sigara alır gıbı 1 paket sigarada 20 tane var 2 paket alınırsa 2 X 20 = 40 adet Asortilci de paketin içindeki adet.

Bu bilgilere ayrıca ek bilgilerin de eklenmesi gerekiyor.

Bunlar Ülke, Toplama tarihi, sevk tarihi, sevk belge no.
Cevapla
#2
Bu kadar uzun ve kapsamlı soruya yardımcı olacak kişi sayısı çok az olacaktır. Bence sorunuzu Site Kuralları na göre revize ederseniz daha iyi olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Yardımcı olacak kişi sayısının az olması benim formda yardım istemiş olduğum konuya destek olmayacağı anlamına mı geliyor.
Cevapla
#4
Yardımcı olacak kişi sayısının az olması sorunuzun uzunluğundan kaynaklanıyor. Ücretsiz yardım sitelerinde forum kullanıcıları ücretli çalışmadığından tüm mesaileri siteye yönelik olmaz. Herkesin bir işi olduğundan kısacık aralarda size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sorunuzu bu kadar uzun ve karışık sormanız size yardımcı olacak kişi sayısının iyice azalmasına sebep olacaktır. İyi niyetle yapılmış bir bilgilendirmeyi yanlış anlamamamız gerek. Nasıl ki bir bebeğe kelime kelime konuşma öğretiliyorsa sorunuzuda kademe kademe soracak olursanız inanın çok daha iyi olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#5
bilgilendirme için teşekkür ederim..

o zaman konu konu beni bilgilendirirseniz sevinirim..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da