Skip to main content

AccessTr.neT


Access Tablolarını Barındıran Web Sitesi Düşüncesi.

Access Tablolarını Barındıran Web Sitesi Düşüncesi.

Çözüldü #1
Değerli hocalarım. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Uzun zamandır düşündüğüm, son 10 gündür üstüne araştırdım bir konu hakkında varsa bilginiz yada tecrübeleriniz yorumlarınızı bekliyorum.

Sorumu Access konularda açtım. Access ile ilgili tablolarım ve içerisinde 20.000' i aşan verilerim var. Bu veriler artmakta ve Kurumsal bir bilgisayarda farklı bilgisayarlardan bunlarla ilgili sorgular yapılmaktadır.

Bir tarayıcı ile bu verilere web sitesinde geziyormuş gibi erişilmesini istiyorum. Bunun için Html uzantılı bir web sitesi yapılabilir ancak tablolar öğrendiğim kadarıyla html' e eklenemiyor. Html dememin sebebi herhangi bir programa gereksinim duymadan da çalışabildiğiydi.

Ben ağ üzerinden paylaşacağım bir klasör de herhangi bir web kodlama dili ile oluşturulan site dosyalarını barındırırsam ağ üzerinden diğer bilgisayarlar web sitesi olarak bunu görüp bağlanabilir mi?

2. Olarak PHP diliyle Access yada diğer veri tabanlarının site üzerinde gösterilmesi yapılabiliyor. Ancak bunun için ayrı bir programa daha ihtiyaç var. Ama kurumsal pc olduğu için herhangi bir program kurma gibi durumum söz konusu değil. 

Ağ üzerinde paylaşılan bir dosyayı açarmış gibi "paylaşılmış olan klasör içerisinde barındırılan web sitesi tasarım dosyalarını ayrı bir program olmadan bir tarayıcı ile açılan, Access tablolarının gösterildiği ve filtrelemelerinin yapıldığı bir web sitesi yapma amacındayım. Bu mümkün mü yoksa değil mi."

Çok yorum ve cevap okudum. Php, Asp, Asp.net vb dilleri inceledim. Ama benim istediğim şeyi karşılıyorlar mı çözemedim. Beni bu belirsizlikten yorumlarınızla kurtarmanızı istiyorum. Saygılar sunuyorum.
Son Düzenleme: 12/02/2023, 01:45, Düzenleyen: aydin5353. (Sebep: Yanlış Kelime)
Cevapla
#2
uzman arkadaşlarda ayrıyeten cevap verecekler ama benim tavsiyem
hosting firmasından mssql hosting al tablolarınıda Sql taşı farklı pclerde Access ile aynı tablolara bağlanıp rahatlıkla kullana bilirsin
access tabloları uzak bağlantıda çok yavaş çalışacak her şekilde ilerde tablolarını zaten Sql e taşıman gerekecek
Cevapla
#3
Merhaba,

konunuzu tam alamamakla birlikte anladığım kadarı ile, eğer ki maliyetlerine değecek bir durum ise sunucu kiralayıp, çalışmanız mantıklı olacaktır.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla
#4
Hocam google chrome url kısmına yazacağım url ile ben Access veri tabanıma bağlanmak istiyorum. Ancak url yazdığımda açılacak olan web sayfasının programsız oluşturulmuş bir site olması gerekiyor.
Cevapla
#5
(30/04/2023, 19:06)aydin5353 yazdı: Hocam google chrome url kısmına yazacağım url ile ben Access veri tabanıma bağlanmak istiyorum. Ancak url yazdığımda açılacak olan web sayfasının programsız oluşturulmuş bir site olması gerekiyor.

Bu şekilde yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef, veri tabanınız bir hostta barınsa oradan Web sayfasına verileri bassa, Html üzerinden tablo okuyarak verilere ulaşırsınız, bu da güvenlik için kötü bir durum arz eder. Dediğiniz şekilde Access veri tabanına URL bölümünden direkt ulaşamazsınız.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task