Skip to main content

AccessTr.neT


Access'te Lıstbox Veya Altform Seçimine Göre Grafiğin Değişmesini Sağlamak.

Access'te Lıstbox Veya Altform Seçimine Göre Grafiğin Değişmesini Sağlamak.

Çözüldü #1
Merhaba,

Access'te listbox veya altform seçimine göre, elma,armut ve incir satırlarından biri seçildiğinde aşağıdaki grafiğin dinamik olarak aylar bazında değişmesini yani hareket etmesini istiyorum. Örnek data ve ekran görüntüsü ektedir.

Yardımlarınızı rica ederim

Saygılarımla,
.zip örnek.zip (Dosya Boyutu: 89,22 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#2
Soruma cevap veren bir arkadaş varmı dır ?
Cevapla
#3
Merhaba Sayın @avax77

Herhangi bir uzman arkadaşımızdan cevap alamadıysanız bu henüz zaman bulamadıkları, örneğinizi inceleyemedikleri anlamına gelir. Hepimiz genel olarak yoğun günlük çalışma tempomuz arasında çok kısacık özel zamanlarımızdan feragat ederek sizlere destek vermeye çalışıyoruz yani herhangi birimiz hazır ol vaziyette birisi konu açsın hemen inceleyip cevap verelim diyemiyoruz. Cevap alamadıysanız biraz sabredin, uzman arkadaşlarımız ilk fırsatta örneğinizi inceleyip size destek vermeye çalışacaktır.

Ne yapmak istediğinizi anlamış değilim zira örneğiniz incelendiğinde sorgu sonucunuz hangi ay veya ürün seçilirse seçilsin değişmez. Sorgunuz tablodaki ürün sayısını hesaplıyor elma, armut kaç ay girerseniz girin sadece 1 kayıt var ve sonuç olarak 1 kayıt döner ve grafiğinizde bir değişiklik olmaz. Aylar bazında ilgili ürünün satış miktarı ile ilgili dinamik bir grafik oluşturmak istiyorsanızda çalışmanızın yapısı buna uygun değil. Aşağıdaki linkte verdiğim videoyu izleyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yönde sorgularınızı ve örneğinizi revize ederseniz taakıldığınız yerlerde yardımcı olmaya çalışalım.

How To Design A Dynamic Chart
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task