Skip to main content

AccessTr.neT


Access'teki bir tablodan bir kaydı alıp diğer tabloya aktar ve önceki tablodan sil??

Access'teki bir tablodan bir kaydı alıp diğer tabloya aktar ve önceki tablodan sil??

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar, programımda yapmak istediğim şu.

Mevcut_Antrepo_Formu' nda TC girildiği zaman Bilgileri Getir butonuna basınca o TC No'ya ait bilgileri altına getirecek.
Bilgiler geldikten sonra alttaki Kapanan Antrepo'ya Kaydet butonuna basınca Mevcut_Antrepo_Tablosu'ndan o kaydı alacak Kapanan_Antrepo_Tablosu'na aktaracak..

Bu iki noktada takılıp kaldım. Acill yardımlarınızı bekliyorum...
.rar ANTREPO.rar (Dosya Boyutu: 33,21 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
Çözüldü #2
kimse yardımcı olmayacak mı??
Cevapla
Çözüldü #3
Bu şekilde soru sorupta yarım saat içinde "kimse yardımcı olmayacak mı??" denildiği zaman o konu hepten itici olabiliyor bilginize.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #4
yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum...
Son Düzenleme: 08/07/2014, 12:00, Düzenleyen: dilcet38.
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın dilcet38,

Ek’te,bahsettiğiniz talebinize dair örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

YAPILANLAR:
1) MEVCUT_ANTREPO_FORMU üzerindeki T.C.kimlik numarasının girileceği metin kutusu daha rahat kullanım için açılan kutu olarak değiştirilmiştir.

2) MEVCUT_ANTREPO_TABLOSU isimli tablo içeriğinizdeki ORTAKLARIN TC/VERGİ NO alan adı tekrarlayan değerler içerdiği görülmüştür. Fakat bu alan,benzersiz kayıtlardan oluşmalı.bu sebeple kayıtlarınızı bu duruma göre yeniden düzenlemelisiniz.

NOT:
- Geçici olarak bu tablodaki ilgili alanın içerik değerleri bu açıklamaya göre yeniden düzenlenmiştir.( ANTREPO/GDY KODU 123 olan kayıt için ORTAKLARIN TC/VERGİ NO alanına yazılan 20000000000 değeri 10000000000 olarak değiştirilmiştir.bilgilerinize)

- MEVCUT_ANTREPO_TABLOSU isimli tablo içeriğinizdeki ORTAKLARIN TC/VERGİ NO alan adının Sıralı satırı Evet (Yineleme Yok) olarak değiştirilmiştir.

3) MEVCUT_ANTREPO_FORMU üzerine, MEVCUT_ANTREPO_TABLOSU ve KAPANAN_ANTREPO_TABLOSU olmak üzere her iki tablonun içeriklerini gösterecek şekilde iki adet alt form eklenmiştir.

Uygulamanızın bu hali ile;daha doğru bir veritabanı oluşturmanızı sağlamak için şu uyarılarda bulunarak size yol gösterici ve doğru olacağı kanısındayım.

TAVSİYE-1)
a) Tablolarınızda alan adı oluşturma konusunda;boşluk vermeyiniz,Türkçe karakter kullanmayınız,net ve kısa tanımlamalarda bulununuz.veri türlerini belirleme konusunda bilgiler tedarik ediniz.

b) Tablo adı oluştururken;mümkün mertebe kısa tanımlamalarda bulununuz.bunun bir diğer gerekliliği de kodlamalarda kullanımları durumunda alt form isimleri yazımında uzun tanımlamalardan dolayı Sql sorgu kalıplarının yer işgal etmesini de engellemiş olursunuz.

TAVSİYE-2)
Uygulamanızda başka herhangi bir değişiklik yapılamyıp olduğu gibi bırakılmıştır.

Konunuzun içeriğini oluşturan KAPANAN_ANTREPO_TABLOSU içerisine kayıtların aktarılmasına dair;eğer aynı kayıtların aktarılmasında sorun değilse (yukarıda bahsi geçen değişlik yapılmadan önce tablo bilgilerinizde aynı alan içerikleri olduğu görüldüğünden) bu hali ile geçerli kullanım söz konusudur.fakat eğer ki aynı kayıtların aktarılması konusunda mükerrer kayıt kontrolü yaptırmak isterseniz gerek bu sitede gerekse de başka sitelerde aralamalar neticesinde mükerrer kayıt uyarısı ve kontrolü olarak araştırınız ve uygun gördüklerinizi uygulamanıza adapte ederek hazırlamayı deneyiniz.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
.rar ANTREPO_2003-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 32,32 KB | İndirme Sayısı: 23)
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #6
İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim Atoz112. Programı inceledim tam yapmak istediğim gibi olmuş emeğinize sağlık.. Yalnız aktarma işlemi yapıyor fakat MEVCUT_ANTREPO_TABLOSU'ndan o veriyi silmiyor zannedersem. Aktarma işleminden sonra ilk tablodaki veriyi silmesi gerekiyor. Yani Taşıma işlemi yapmış olacak.. Kapanan_Antrepoya Kaydet butonuna basınca taşıma işlemi gerçekleşmiş olacak. Bu mümkünmü acaba?
Ayrıca Mükerrer kayıtları aktarmaması gerekiyor ve uyarı vermesi gerekiyor. Bunun için araştırma yapıyorum..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task