Skip to main content

AccessTr.neT


Access Userform Excel Aktarma

Access Userform Excel Aktarma

Çözüldü #1
Merhaba değerli dostlar

Access olmayan yada yuklemek mumkun olmayan korunaklı bılgısayarlarım mevcut onyuzden Access uygulamamı Excel tasımak istiyorum userformlarımı da aktarmak istiyorum mümkün mü acaba excelde userform.frm olarak dosayalrı kaydedebiliyoruz ve yukleyebiliyoruznfakat Access de bir userformu export etmeyi bulamadım lutfen yardımınızı bekliyorum
Cevapla
#2
Access formlarını dışarı aktarmak Exceldeki kadar kolay işlem değildir. Formu tasarım görünümünde açmanız sonra dışa aktarmak için xsn (xml form) yapısında dışarı aktarmanız gerekir ancak orada da ilişkili ilişkisiz form durumları karşınıza çıkar. AKtardığınız formları da doğrudan excelde kullanamazsınız bunlar için de uyarlamaya yönelik Vba kodları yazmanız gerkir ki bütün bu emek formları yeniden tasarlamaktan daha zordur. Bunun yerine Access yüklü olmayan bilgisayarlarda accessruntime kullanmayı deneyin.
Cevapla
#3
(16/11/2023, 13:02)atoykan yazdı: Access formlarını dışarı aktarmak Exceldeki kadar kolay işlem değildir. Formu tasarım görünümünde açmanız sonra dışa aktarmak için xsn (xml form) yapısında dışarı aktarmanız gerekir ancak orada da ilişkili ilişkisiz form durumları karşınıza çıkar. AKtardığınız formları da doğrudan excelde kullanamazsınız bunlar için de uyarlamaya yönelik Vba kodları yazmanız gerkir ki bütün bu emek formları yeniden tasarlamaktan daha zordur. Bunun yerine Access yüklü olmayan bilgisayarlarda accessruntime kullanmayı deneyin.

Merhaba atoykan öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Fakat şöyle bir sorunum var hiçbir setup uygulaması kurulmuyor sadece kopyala yapıstır yapılıyor dosyaları Access runtime da kopyala yapıştır şeklinde kurulmuyor o yuzden excele aktarmak istedim.
Cevapla
#4
Bİlgisayarda kurulum yapamamanızın sebebi kullanıcı hesabının standart kullanıcı olması dolayısı ile ya local admin yetkilerinin tanımlatılması ya da administrator yetkileri ile IT biriminden destek almalısınız. Uygulamanızdaki kodların çalışması ve engellenmemesi açısından da bu desteği almak zorundasınız.
Cevapla
#5
(16/11/2023, 13:30)atoykan yazdı: Bİlgisayarda kurulum yapamamanızın sebebi kullanıcı hesabının standart kullanıcı olması dolayısı ile ya local admin yetkilerinin tanımlatılması ya da administrator yetkileri ile IT biriminden destek almalısınız. Uygulamanızdaki kodların çalışması ve  engellenmemesi açısından da bu desteği almak zorundasınız.

Bunları yapma imkanımız yok malesef anlasılan el ile userformları tekrar yapmak
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task