Skip to main content

AccessTr.neT


Access ve Excel . Bilgisi Talep Ediyorum.

Access ve Excel . Bilgisi Talep Ediyorum.

Çözüldü #1
Merhabalar ;
Arkadaşlar benim bilginizi deneyiminizi talep ettiğim konu excelde Finansal Tablolar (Bilanço ve Gelir Tablosu) ile finansal oranlar oluşturmak istiorum ancak F.Tabloları elle manuel girmeden dışarıdan çeşitli formatlarda tabloları (örn:pdf , txt , xls vb.) ekleyebileceğim Excel oluşturmuş olduğum F.Tablolara otomatik çektiğim tablolardaki veriler ilgili yerlere gidecek. Excel ve Access te böle dışarıdan farklı formattaki dosyaları açtırıp içindeki verileri çekme işlemi yapılabilirmi ? Yardımınızı bu konu hakkında istiyorum. Eğer elinizde mevcut bir örnek varsa ve gönderebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ayrıca İstanbul'da ileri düzeyde Excel ve Access eğitimi veren bildiğiniz eğitimi sağlam , önerebileceğiniz kurs varsa yazarmısınız.
Cevapla
#2
Kurs bilende yok yani . Demekki Excel ve Access doğuştan bilinen programlar
Cevapla
#3
Sayın lebidagli,

İstanbul içerisinde Anadolu ve Avrupa yakasında ileri düzey Office eğitimleri vermekte olan birçok eğitim kurumları mevcut elbette.fakat bunları imkanlar dahilinde yerlerinde görüp,konuşup,izlenimler edinerek ve içinize de sinerek bilgiler almanızda veya başlamanızda fayda var.zira,ne internetten bu eğitimlerin dökümanlarını indirip inceleyerek ne de telefonla görüşerek bilgiler edinmeniz hem yetersiz kalacaktır hem de size gerçek anlamda bir katkı veya olumlu karar verme anlamında bir destek sağlamayacaktır.

Bu sebeple,gerek sizin gerekse de sizin tarafınızdan ve sizin için bu incelemeleri yapabilecek kişi ya da kişiler tarafından her türlü izlenimler edinmek ve notlar almak için uğranılmasında fayda olacağından ötürü,size şu eğitim kurumu iyi ya da kötü demek de doğru olmaz.çünkü,bu ifadeler ancak bu yorumları yapan kişilerin kendi bakış açılarından edindiklerinden yola çıkarak sarf ettikleridir.doğru veya yanlış diye kabullenmek de sağlıklı bir karar olmaz.buna ilaveten,internet ortamında bu eğitim kurumlarının yayınlarını pek de öyle mutlak doğru,mutlak gerçek ve mutlak geçerli diye de benimsemeyin ilk etapta derim.çünkü,unutmayın ki,bu türde eğitimlere yönelik olarak internet ortamında sunulan bilgilerin ve paylaşımların,etkileme anlamında;boyalı sözler,icraatler olabilmektedir.gördüğünüz,göreceklerinizi sandıklarınız olmayabiliyor.

Kaldı ki ayrıca,bu eğitimlerin fiyatlarının uygun olup olmama durumları da işin ayrı bir boyutu.kendi bütçenize uygun olup olmadıklarını da yine kendi görüşmelerinizde elde edebiliyorsunuz.hariçten bilgi paylaşımında bulunmadıkları için.fakat yine de,pahalı olmasına rağmen toplumca ve şirketlerce kabul gören ya da daha doğrusu öyle yönlendirtilen bir eğitim kurumu olarak,Bilgeadam Eğitim Kurumları,kariyer veya iyi bir bilgi edinebilmek adına tercih edilen bir kurum.bu kurumu önermek anlamında değil sadece tercih edilme olarak üst sıralarda olduğunu vurgulamak için belirtiyorum.aslında,istendiği takdirde,bu eğitimleri almak isteyen kişiler;biraz zaman ayırma,biraz gayret ve istekle,biraz gerçek anlamda çalışmakla ve en önemlisi de her edinilen bilgileri sürekli denemelerle,pratikler yapmakla,kendileri de pekala uygulayabilirler düşüncesindeyim.buradaki tek fark,eğer belli bir planınız veya çalışma sisteminiz yoksa,zorunlu katılımlarla bu düzenli eğitimlere katılarak,istenen eğitimleri doğru yerlerden,doğru kişilerden edinmek gerek.fakat bunun için de bu yerlerin ve kişilerin doğru olup olmadığını iyicene tetkik etmek ve gözlemlemek de gerek.bilgilerinize.

Diğer talebinize gelince,site içerisinde bahsi geçen talebinize dair anlatımlar içeren konular mevcut.tek tek aramanız ve bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#4
Sayın atoz112,

Elbet birçok kurs mevcut ancak şu varki burda sorulara yardımcı olan bir çok arkadaş ta elbet kurs vb yollardan bi şekilde geçmiştir. Benimde orda edinmek istediğim geçmiş tecrübelerden faydanalmak , örneğin ; mali müşavirlik vb konularda nasıl benim duyumum bilgim tecrübem fazla ise benimde isteğim bu yönde idi. Yoksa günümüz internet çağı ve yüzlerce kursla görüştüm ancak kavun değil koklayıp seçeyim kursu öneri ile bir kursa yönelmek bana her zaman daha cazip gelmiştir.
İyi çalışmalar, saygılar.
Cevapla
#5
Ben gidip eğitim almadım ama Access konusunda Bilge Adam'ın eğitim verdiğini biliyorum.
Bireysel değilde Kurumsal departmanı arayabilirsiniz.

http://www.egitimtakvimi.com/
Sitede, eğitim arama kısmına Access yazıp, Access kurslarını görebilirsiniz.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da