Skip to main content

AccessTr.neT


ACCESS YEDEK

ACCESS YEDEK

Çözüldü #1
HAZIRLADIGIM Access DENEMEM DE Access GÖRÜNÜMÜNÜ KALDIRDIM SORUNSUZCA ÇALIŞYOR FAKAT DENMEMDE BİR YADEK GÖLÜMÜ OLUŞTURDUM..(İNTERNETTEKİ ÖRNEKLERİ UYARLAYARAK) FAKAT BİR SORUNUM FVAR... GERÇİ SORUN DEĞİL AMA BİR SORUN OLURMU BİLMİYORUMM.ŞÖYLEKİ DENEMEMİ AÇTIĞIMDA HEKEM BİR BACKUP DOSYASI AÇIYORYA O DASYANIN BULUNDUĞU YERDE MASAUSTU VEYA BELGELİMDE..MOUE FORMUM ÜZERİNDEN O DOSYANIN BULUNDUĞU KLASÖRÜN ÜZERİNE GELDİĞİNDE SÜREKLİ BİR ŞEYLER KAYDEDİYOR GİBİ ÇALIŞIYOR... NE KASDETTİĞİMİ ANLATABİLMEK İÇİN RESİM EKLİYORUM...DENEMEM BÜYÜK OLDUĞU İÇİN EKLEYEMİYORUMM..HHAA BUYUR ŞİMDİ RESMİNİ PRİNTSCREEEN LE KOPYALAYAMIYORUM SADECE ANAFORMUMUM RESMİNİ KOPYALIYOR
Cevapla
#2
Sayın ömer74, tümü büyük harflerle konu başlığı ve mesaj yazmayınız diye kaç defa uyarmamız gerekiyor?

Yardımcı olabilmemiz icin örneği veya kodları görmemiz lazım.

İşlem mi yapıyor, yoksa sadece fare imleci sıkıntısı mı var. docmd.hourglass true gibi bir kod var mı?
Cevapla
#3
yaaaa cok özür dilerim hep unutuyorummmm.walla kasıtlı değil...


işlem yapıyormu bilmiyorum...ama imleç sürekli dönüyor...örneğim büyük olduğu için ekleyemiyorum...ama örneğimin içinde siz ve diğer sitelerden alarak kullandığım bir çok öğe var...örneğin yedekleme sihirbazı..access görünümü gizleme....
Cevapla
#4
Bu problemin olduğu formdaki kodların tümünü ekleyebilir misin?
Cevapla
#6
Sayın ömer74 konunun son durumu nedir? Dosyanızı indirdim ancak eksik DLL dosyalarından dolayı bende verimli çalışmadı.

Örnek dosyanız Rar'dan çıkartınca 243 MB boyuntundaydı. Düzenle ve Onar işlemi yapıldıktan sonra 109 MB a düştü. Sonra tüm tablolarınızı sildim. Dosya boyutu 103 MB a kadar düştü. Demek ki tablolarınızda çok bilgi yok. Formlarınıza baktım bol miktarda resim kullanılmış. Bu durumda :

1- Formlarda resim kullanımını azaltın.
2- Düşük boyutlu resimler kullanın
3- Programınızı bölün böylelikle yedek alma işlemi sadece verileriniz üzerinden yapılır. Boşuna tüm uygulamanın Form kısmını yedeklemenize gerek kalmaz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da