Skip to main content

AccessTr.neT


Accessde özel kullanıma açık mdb dosyasına girmek

Accessde özel kullanıma açık mdb dosyasına girmek

Çözüldü #1
Accessde özel kullanıma açık mdb dosyasına girmek için ne yapmam gerekiyor.Şu anda bir adet mdb dosyası var ve bir program sürekli oalrak bu veri tabanını kullanıyor fakat benimde veri tabanında herhangibi bir değişiklik yapmadan bu veri tabanından verileri okutmam farklı bir yere atmam gerekiyor bu konu hakkında bana bilgi vere bilecek kimse varmı acaba
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın teomanco;
Yeni bir veritabanı oluşturun. Bu özel kullanımda olan dosyaya dış veri bağlantısı yapın. Tablolarını sizin çalışmanıza bağlayın. Sizde O veritabanından artık kolayca faydalanabilirsiniz.,
Kolay Gelsin.
Cevapla
Çözüldü #3
Cevabınız için çok teşkkür ederim.Peki birşey daha danışayım bu dediğiniz taktik ile tabloların diğer veri tablosuna göre sürekli güncellenmesini sağlaya bilirmiyim??
Cevapla
Çözüldü #4
Sayın teomanco

Bir başka veritabanındaki tablolara 2 türlü erişebilirsiniz.

1.cisi Tabloları Al yöntemi
Bu yöntemle tabloları diğer veritabanından sizin veritabanınıza kopyalamışsınızdır.Sizde bu bilgiler local olarak oluşmuştur.Sizin yaptığınız değişiklikler veri aldığınız veritabanını etkilemez. Yani tamamen Local durumdasınızdır.

2.cisi Tabloları Bağla
Bu yöntemle tablolara bağlanmışınız demektir.Yani siz verilerde değişiklik yaptığınızda diğer veri tabanındaki verileri değiştirmiş olursunuz. Bu veri tabanının yapısını değiştirme anlamına gelmez sadece veritabnının içindeki verileri değiştirmiş olursunuz. Bunun avantajı ilgili veritabanına girilen tüm veriler sanki siz girmişçesine size yansıyacaktır, yani online olursunuz.

Eğer yeni sorgular ve raporlar oluşturacaksanız 2. yöntem doğru olandır.
Please return your positive or negative ...
Cevapla
Çözüldü #5
Gerçkeden çok teşekkür ederim çok faydalı oldu bilgileriniz bana
Cevapla
Çözüldü #6
Arkadaşlar bide sizden bir ricam daha olacak.Ben tabloya bağlayarak dediğiniz gibi verilere ulaşabildim fakat ben bu verileri delphi ye çekmek yada otomatik olarak belli aralıklarla dışarıya atmak istiyorum.Diğer bir seçenekde burdan oluşturduğum sorguyu delphide görmek olabilir.Bana bu konulardan herhangibi biriisinde yardımcı olabilirmisiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da