Skip to main content

AccessTr.neT


Accesse eklenecek olan jpeg resimlerin boyutunu küçültme

Accesse eklenecek olan jpeg resimlerin boyutunu küçültme

Çözüldü #1
arkadaşlar bir resim alanım var ve database nin çok büyümesini istemiyorum programa eklediğim anda otomatik olarak jpeg resmin büyüklüğünü boyutunu nasıl düşüre bilirim bunun bir kodo yolu varmı
ocinar, 24-08-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #2
ikili veri biçimi ile sanırım dosya boyutu ayarlanıyor. Şu an iş bilgisayarımda yok. forumda arama yaparsan sanırım bununla ilgili konu vardı bulabilirsin. şölede yapabilirsin programa bağlı birde klasör oluştur. o klasörden fotoğrafları seçsin veya o klasörü fotoğrafları kayıtlasın. veya eğer veritabanı paylaşımda ise bu durumda başka bir veritabanı açın onu da paylaşıma verin ve fotoğraf kaydetme ve gösterme yolunu da orayı seçin o veritabanını sırf fotoğraf kaydetmek için kullanırsınız. yani bir çok yol bulunabilir.
Cevapla
Çözüldü #3
Forma Resim Eklemek
bu konuyu incele öncelikle.
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #4
Resimleri bağlı jpeg olarak ekleyin. Eğer bir Access activex denetimi veya ole nesnesi olarak eklerseniz veritabanınız şişer, boyutu artar. Oysa cüneyt'in dediği gibi bir resim klasöründen jpeg olarak bağlarsanız, veritabanınızda sadece resmin bulunduğu adres yeralır. Bununla ilgili forumda bol bol resim bağlama örneği var. İncelerseniz göreceksiniz.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın Ocinar Sorununuz çözüldümü.?
Lütfen geri dönüş yapınız.
Hayırlı Bayramlar...
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task