Skip to main content

AccessTr.neT


Acceste Sql Sorgusu

YABANIM
YABANIM
SQL
3
1730

Acceste Sql Sorgusu

#1
Selamün aleyküm herkese kolay gelsin.
Altta bulunan Excel sorgusunu Access sorgusunda çalıştırmak istediğimde hata alıyorum. excelde kullandığım Sql sorgularını direkt olarak acces'te kullanamayacağımı biliyorum.İşin açıkçası Access veri tabanında bu tür sorgulara yeni başladım.Yapısal olarak ne gibi farklılıkları var bilmiyorum. Yardımcı olmanız ricası ile herkese kolay gelsin dileklerimi iletmek isterim.Yazım hatalarım içinse şimdi'den özür dilerim.

Select Distinct SA.VerilmeTarihi, SI.SatinalmaIstekNo, S.SatinalmaSiparisNo, S.StokKodu, View_StokListe.StokAdi, S.Miktar1, S.OlcuBirimi1, S.Fiyat, S.DovizBirimi, S.Termin, S.Aciklama, SIA.Aciklama, P.PersonelAdi, C.CariAdi, SI.StokTuru From SatinalmaSiparis S With(NoLock) Inner Join SatinalmaSiparisAna SA With(NoLock) On S.SatinalmaSiparisNo = SA.SatinalmaSiparisNo Left Outer Join SatinalmaIstek SI With(NoLock) On S.SatinalmaSiparisNo = SI.SatinalmaSiparisNo And S.SiraNo = SI.SatinalmaSiparisSiraNo Left Join SatinalmaIstekAna SIA With(NoLock) On SI.SatinalmaIstekNo = SIA.SatinalmaIstekNo Left Outer Join Personel P With(NoLock) On SIA.IstekteBulunan = P.PersonelNo Left Outer Join Cari C With(NoLock) On SA.CariNo = C.CariNo Inner Join View_StokListe On S.StokKodu = View_StokListe.StokKodu Where SA.VerilmeTarihi >= {ts '2018-03-01 00:00:00'} Order By S.SatinalmaSiparisNo
Cevapla
#2
Merhaba. Access uygulamanızı ekleyin. Tablo ve sorgunuzu inceleyelim.
Cevapla
#3
Merhaba belirtmiş olduğum tablonun boyutu oldukça yüksek ekleyemiyorum. Nasıl bir yöntem önerebilirsiniz
Cevapla
#4
tablo ve sorgunuzu başka bir Access dosyasına alıp, içinde örnek olacak şekilde 3-5 kayıt bırakınız. sonra örneği onarıp sıkıştırıp ekleyiniz.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task