Skip to main content

AccessTr.neT


AddNew Update-Cancel Update Hatası

AddNew Update-Cancel Update Hatası

Çözüldü #1
İyi akşamlar,

veriler ana formunda ki, ilkyanit_tarihi alanına yazılan kod ile, sonraki yanıt tarihi zamanaşımı tarihini geçiyorsa veya 30 gün kalıyorsa, o zaman sonyanittarihi=zamanasimi oluyor...Veri girerken bu sağlanıyor !

Ancak, ÇOKLUYAZDİR formunda, sonyanittarihi gelen evrakları yazdırıp veriler tablosunda, ilkyanittarihini raportarihi ile güncellerken bu kod işlemiyor...veriler formunda ki listem1 liste kutusunda ancak tıklamayla güncelleme yapıyor ve 8-10 defa tıklanınca ADDNEW UPTADE hatası veriyor...umarım anlatabldim.
.rar AddNewUpdate.rar (Dosya Boyutu: 119 KB | İndirme Sayısı: 9)
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Cevapla
Çözüldü #2
Defalarca okumama ve aynı işin içinde olmamıza rağmen anlayabildim mi emin değilim.

bu güncelleme işlemini srg_ekleme isimli sorgu ile yapıyorsanız sorgu yanlış, sorgunun aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

Visual Basic Code
UPDATE suclar INNER JOIN veriler ON suclar.Suc_Adi = veriler.Suc_Adi SET veriler.ilkyanit_tarihi = [Formlar]![cokluyazdir]![raportarihi], veriler.Sonyanit_Tarihi = DateAdd("m",Left([veriler].[Donemi],2),[ilkyanit_tarihi]), veriler.zamanasimi = DateAdd("yyyy",[suclar].[zamanasimi],[Suc_Tarihi])
WHERE (((veriler.Sonyanit_Tarihi)=[Formlar]![cokluyazdir]![tarih1]));

konu başlığındaki sorunun cevabı ise; tıklandığında ve güncelleştirme sonrasında olayına aynı kod eklenmiş, bu kodlardan birini silip kodun sonuna refresh kodu eklenmeli. Ancak bu işlem son derece yanlış, tablodaki veri güncelleme işlemi tek tıklama ile ve UYARISIZ değiştirilmemelidir, liste kutusu yanlışlıkla tıklanabilir.
Cevapla
Çözüldü #3
Deneyip bilgi vereceğim, teşekkürler.
Denedim, veriler formunda, listem1 de gördüğüm sonyanit_tarihi gelmiş evrakları, çokluyazdir formunda tarih1 alanı olarak girdim , toplu yazdırma yaptım ve çıktığımda listem1 liste kutusunda ve ana tablo olan veriler tablosunda, İlkyanit_tarihinin güncellediğini test ettim.. Yani, sonuç olumlu, teşekkür ediyorum.(Tıklamaya gerek kalmadan liste kutusunda değişti)
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Son Düzenleme: 22/05/2014, 22:09, Düzenleyen: yorum70.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da