Skip to main content

AccessTr.neT


ADO ile bağlantı

ADO ile bağlantı

Çözüldü #1
Ekte hazırladığım örnekte ürünarayüz mdb sinde bulunan frm_liste formunda Ürün Gurubu seçimi yapıldığında seçilen gruptaki ürünün giriş tarihleri ADO listelenecek. Listeden ürün seçimini çeft tıkladığımda o guruba ait seçilen tarihteki ürünün detayı frm_ürüler formu açılarak görüntülenecek. Ben bilinen ADO bağlantısını kullanarak yapmaya çalıştım fakat olumlu sonuç alamadım. O yüzden ekteki örneğe kafa karıştırmaması için kod yazmadım ve açılış formunda açıklama ekledim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tüm arkadaşlarıma iyi çalışmalar. Saygılarımla.
.rar Ürüntakip.rar (Dosya Boyutu: 25,83 KB | İndirme Sayısı: 12)
Cevapla
#2
Farklı bir yöntemle yaptım yani attach table mantığı ili kalsör ismi değişse bile ; üründata.mdb - tbl_urunler tablosuna relink (terardan bağlanma) sağlıyor.
Bir de ürün grubundan bir ürün seçtiğimizde 2 veya daha fazla ürün gelebiliyor; onun için listelerken yanına ürünkodu alanını da ekledim.
.rar Ürüntakipcttm98.rar (Dosya Boyutu: 30,17 KB | İndirme Sayısı: 36)
Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, kimse yeterince düşünmüyor demektir
Cevapla
#3
Sayın cttm98 hocam öncelikle ilgi ve alakanıza ve emeğinize çok teşekkür ederim. Hocam düzenlemiş olduğunuz örneği inceledim gerçekten çok değişik. Birde liste kutusuna çift tıklandığında ilgili kayıt formu bu mantıkla açılabilirmi. Birde bu tür yapının avantajı nedir. Hız olarak etkisi olurmu. Çünkü bu örneklemenin uygulandığı asıl veritabanı ağ üzerinde ortalama beş altı grup tarafından kullanılacak ve dinamik kayıt girilecek. Ben ADO bağlantısıyla düşündüm tabloları meşgul etmeme açısından. Uygun olurmu.Fikrinizi beyan ederseniz sevinirim ve Bu örneği ADO bağlantılı olarakta örnekleme şansımız olurmu. Olabilirse minnettar kalırım. Saygılarımla.
Cevapla
#4
sn orderyazbim;
Daha önce ADO ile hiç çalışmam olmadığı için bu konuda maalesef size bilgi veremeyeceğim.
Eski şirkette bu şekilde ağ üzerinde kullanmıştık hiç bir sorun yoktu.
Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, kimse yeterince düşünmüyor demektir
Cevapla
#5
Sayın cttm98 hocam yine öncelikle ilgi ve alakanıza ve emeğinize çok teşekkür ederim. Bu şekilde örneğinizden de faydalanarak deniyeceğim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.
Cevapla
#6
denedin mi?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da