Skip to main content

AccessTr.neT


Adp Projesinde Grafik ekleme sorunu

murattekin
murattekin
5
1851

Adp Projesinde Grafik ekleme sorunu

#1
kolay gelsin mehmet hocam. bi problemim war.. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... accessde bir proje hazırladım.(adp uzantılı) Sql ile bağlantısını yaptım. fakat grafik hazırlamak istediğimde sorun yaşıyorum..forma microsoft graph grafiği ve bir tane liste ekledim. grafiğin satır kaynağınada Sql cümleciği yazıyorum. ve bi tane komut butonunun kliğinede Sql cümleciğini yazıyorum. komut dümesine bastığımda listenin içeriği Sql cümleciğinin sonucu ile doluyo. içerik arızaları veriyo. diyelim 4 tane arıza war. 4 arızayıda görüyorum. fakat grafiğin satır kaynağına bu Sql cümleciğini yazdığım zaman kaç kayıt varsa 1 eksiğini grafik olarak gösteriyor. yani 4 arıza kaydım warsa 3 tanesini görebiliyorum. grafiği düzenle diyip veri sayfasına baktığımda ise microsoft graph grafiğini ilk eklediğimizde 1.çeyrek 2.çeyrek yazıları olan yerde arıza kaydının ilk kaydı oraya yazılmış durumda oluyor. orasıda başlık sütunu olduğu için ilk kaydı göstermiyor. oraya sağ tıkla satır ekle dediğim zaman bütün kayıtları görüyorum fakat kapat aç yaptığımda yine aynı şekilde 1 eksik kayıt görüyorum.. anlayacağınız ne yaptıysam olmadı.. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar...
Cevapla
#2
Sn. murattekin,

Yeni bir soru için yeni "Access Soruları ve Cevapları" bölümünde yeni konu açmalısınız.

Ayrıca sorunuzu cevaplayabilmek için örnek dosyanıza ihtiyacımız var, eklemelisiniz.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Cevapla
#3
kusura bakmayın yeni konu açamıyorum. siz yeni konu olarak ekleyebilirmisiniz. bu arada adp uzantılı dosyam. buraya ekleyemiyorum. tablolar falan sqlde. mdbye kopyalayınca bayağı bişeyi kopyalamam gerekiyo, bi kere denedim ondada hata verdi. diğer şeyler çalışmadı.. bu şekilde tarif etme gibi bi şansımız warmıdır.
Cevapla
#4
Konuyu yeni konu olarak ayırdım. Fakat sorunuzdan birşey anlamadım. Adp ve mdf dosyalarınızı göndermeniz mümkün değil mi?.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#5
Sn murattekin, açtığınız konunun takipçisi olunuz. Site Kurallarına uymayan davranışlardan kaçınınız lütfen..
Cevapla
#6
Konu çöp kutusuna taşınmıştır.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task