Skip to main content

AccessTr.neT


Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Nurullah_Serdar
Nurullah_Serdar
22
8689

Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Çözüldü #1
hazırladığım veritabanını ağ üzerinden DAO ile kullanmak istiyorum. bunun için öncelikle ağ üzerinde görülebilen d dizinine tabloların olduğu veritabanını yerleştirdim. hazırladığım formlar raporlar vs olan veratabanı dosyamı tabloların olduğu veritabanına dao yöntemi ile bağlayarak veri işleme yapmak ve bunu ağ üzerindeki diğer bilgisayarlar ilede yapmak istiyorum. fakat adresini girdiğim halde " object Required" diye bir hata veriyor ve tabloların bulunduğu veritabanı adresimi kabul etmiyor. bununla ilgili değişik örnekler var sitede ancak ben bu sorunumu halledecek bir örnek bulamadım. ayrıcı neden dao da ado değil derseniz kullandığımız bilgisayarlardan kaynaklanıyor sanırım ado ya izin vermiyor. " sınıf Kaydedilmemiş" (connection komutunun olduğu satırda) uyarısı veriyor. kendi bilgisayarımdan ıp adresi ile kendi bilgisayarımdaki bir dosyaya bağlanamıyormuyum? dosya adını direkt yol olarak yazdığım halde bile aynı hatayı veriyor.
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #2
Private Sub BUL_Click()
Dim rst As DAO.Recordset
Dim dbs

dbs = "\\10.73.77.67\PBSDAO\veriler.mdb"
Set rst = dbs.OpenRecordset("SELECT * FROM anatablo WHERE anatablo.sicili=" & Me.sicilbul)

benim bağlantı için kullandığım kodlar bunlar. komutta geçen ıp benim bilgisayarımın ip si .dosya yolunu direkt yazıncada aynı hatayı veriyor
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #3
paylaşıma açık mı o yol?
bu arada ne garip bi ip adresi o. çok mu büyük sizin şirket.
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes


Cevapla
Çözüldü #4
yol paylaşıma açık. o yüzden orayı tercih ettim zaten. kendi formlarımın olduğu veritabanını da aynı dizine attım aynı hatayı veriyor.
emniyete ait bir ip.
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #5
Projede ADO referansı yüklü mü? Genelde bahsettiğiniz hataya ben ADO referansı yüklü değilse veya DAO referansı onun üstünde yer alıyorsa rastladım.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
ADO 2,8 üstte DAO3,6 altında hocam. ben veritabanı adı olarak varsayılan veri tabanı nı seçtiğim takdirde (currentdb) sorunsuz çalışıyor. buraya kadar bir problem yok. ben fikrimi değiştirip te tabloları ayrı bir veritabanından kullanmaya karar verince bu sefer dediğim hatayı verdi.
ben bunu bu şekilde değilde
bağlı tablo kullanarak yapsam ve yene dao yöntemi ile kayıtlarıma ulaşsam düzenlesem vs. aynı işlevselliği sağlarmı bana hocam. yoksa dao kullanmanın hiçbir avantajı olmazmı..
bunu kendi bilgisayarında çok basit bir örnekle yapabilecek bir arkadaşım varsa ve gönderirse çok müteşekkir olurum.
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da