Skip to main content

AccessTr.neT


aktarma

aktarma

Çözüldü #1
arkadaşlar yine sizlerin küçük yardımına ihtiyacım var. ekte gönderdiğim örnekte dosya1 formunda şirketin kapanış tarihi diye bir kısım var. şirket kapandığı zaman kapanış tarihini girip dosya arşivine aktarılmasını istiyorum. bunu sorgu ile yapabiliyorum. ancak sorgu ile değil kod ile yapabilmek istiyorum. şimdiden hepinize teşekkür eder saygılar sunarım.
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın alperadn01,

Ek’te,bahsettiğiniz talebinize dair örnek uygulama mevcuttur.Dosya1 formu demişsiniz fakat,sanırım veri giriş formunu kast ettiniz.zira,diğer formda öyle bir kayıt görseli söz konusu değildi.

YAPILANLAR:

1)
Kapanış tarihine kayıt girilmediğinde arşiv butonuna basılsa bile uyarı vermekte.

2)
Kapanış tarihi girildiğinde ise;önce dosya arşivi tablosuna kayıt yapılmakta ve ardından da dosya tablosundan ilgili kayıt silinmektedir.

Son olarak,sizin için önemli gördüğüm ve dikkate alacağınızı sandığım bir hususu açıklamak da isterim.bu veya başka uygulama çalışmalarınıza geçmeden öncesinde lütfen tablo adı,tablo alan adları tanımlamalarını yaparken;Türkçe karakterler ve kelime aralarına boşluk kullanmayınız.boşluklar için (_) alt tire işaretini kullanınız.buna,form tasarımlarındaki denetim kutularında da (textbox,combobox,…) dikkat ediniz.çünkü;sonrasında kodlama işlemleri esnasında sorunlar,uyuşmazlıklar,hatalarla karşılaşmamak için,daha sonrasında yeniden düzeltme çalışmalarında sıkıntı veya zahmet çekmemek için.bu sebeple,size tavsiyem;daha henüz uygulamanızda yine de başlangıç kısımlarında olduğunuz için,yukarıda bahsi geçen bu düzeltmeleri gerçekleştirip uygulamanızı bunlardan doğabilecek sorunlara karşı kullanıma uygun duruma getirmiş olursunuz.takdir sizindir.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
.rar deneme-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 49,33 KB | İndirme Sayısı: 22)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #3
hocam vermiş olduğunuz bilgiye ve emeğinize teşekkür ederim. saygılar sunarım iyi çalışmalar
Cevapla
Çözüldü #4
sayın atoz112 hocam. öncelikle daha önce yapmış olduğunuz yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Yapmış olduğunuz örnekte arşivle butonuna bastığımızda bize bir tercih sunmasını sağlayabilirmiyiz. mesela butona bastığımızda şu mesajı versin "üzerinde bulunduğunuz kaydın arşive kaldırılmasını istediğinizden eminmisiniz? evet-hayır" gibi. teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #5
sayın alperadn01,

bu son arşivleme işleminin mesaj cevabına göre işleyişinin yapılmasının sağlanmasına yönelik talebinize dair,EK'te,hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
.rar deneme-ATOZ2.rar (Dosya Boyutu: 49,54 KB | İndirme Sayısı: 21)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #6
Hocam tşk eder saygılar sunarım.iyi çalışmalar
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task