Skip to main content

AccessTr.neT


Alan adlarını açılır pencereden seçip arama yaptırmak

Alan adlarını açılır pencereden seçip arama yaptırmak

Çözüldü #1
Öncelikler herkese merhabalar.

Acemi olduğumu belirmek isterim. Access'e başlayalı 3 ay oldu ve başladığım günden bu yana accesstr baya bir yardımcım oldu Img-grin

Ama son 3 gündür oluşturduğum veritabanında sorgu kısmında takılıp kaldım. Yaklaşık 30 ayrı kayıt alanı olan bir veritabanı oluşturuyorum(30 a yakın sütun varImg-grin ). Sorgu yaparken bir textbox ve buton ile filtreuygula komutunu kullanarak arama yapabiliyorum ama yazdığım makro çok uzun olduğundan (her alanı sorguya kattığım için) hali ile Access bu kadar uzunluğa müsade etmiyor. Benimde aklıma bir açılır pencere içerisine alan adlarının girilmesi buradan seçilen alan adı içinde ayrı ayrı arama yapılabilmesi geldi fakat bir türlü beceremedim. Örnek olarak yapmak istediğim resimdeki gibi bir şey olacak.

[Resim: do.php?img=4436]

Yarıdımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.
.rar Veritabanı1.rar (Dosya Boyutu: 24,86 KB | İndirme Sayısı: 13)
Son Düzenleme: 22/07/2014, 01:23, Düzenleyen: proche.
Cevapla
#2
Merhaba,

Fotoğrafları işyerindeki internet kısıtlaması nedeniyle göremiyorum. Veri tabanınızı indirdim ve sorunuzu okudum ama anlamakta güçlük çektim.

Acaba doğru mu anlamışım. Tablo1 adlı formda bulunan örneğin "isim" adlı textbox açılır kutu olarak değiştirilecek, açılır kutudan seçilen kimlik bilgisine göre formdaki alanlar otomatik dolacak ?
[Resim: 149696E4D1FD5E63DB592BDF126248CE.png]
Son Düzenleme: 22/07/2014, 09:31, Düzenleyen: SCavusoglu.
Cevapla
#3
Aslında yapmak istediğim şöyle ki açılır pencere içerisine bütün alan adlarını yazmak istiyorum. Daha sonra açılır pencereden herhangi bir alan adı seçmek sonrasında yanındaki textbox a aramak istediğim kelimeyi yazmak ve butona basıp arama yapmak istiyorum. Ama yapılan arama sadece açılır pencereden seçtiğim alan adı (sütun) içerisinde olsun istiyorum. Bayağı bir uğraş verdim fakat başarılı olamadım. Ekteki dosyayı temsili olarak koydum Img-grin eğer isterseniz orjinal çalışmayıda gönderebilirim.
Cevapla
#4
Orj. Çalışmanız dogru yolda gitmek adına yardımcı olacaktır.

Şu konuyuda bir inceleyin belki başka bir fikir verebilir.
https://accesstr.net/konu-form-uzerinden...eleme.html
[Resim: 149696E4D1FD5E63DB592BDF126248CE.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da