Skip to main content

AccessTr.neT


Alan Birleştirme

Alan Birleştirme

Çözüldü #1
Bir tablodaki [okulno] alanına sorguyla veri kaydı yapılmaktadır. Aynı tablodaki [tumokulno] alanına girilen bütün okulno larını aralarında virgül koymak şartıyla nasıl biriktiririz.
Cevapla
#2
Sorularımıza cevap alamayışımızın bir gerekçesi var mı?
Cevapla
#3
Açıkçası sorunuz çok havada kalan bir soru, tablo yapınızı bilmeden size önereceğiniz sizin işinize yaramaz. Daha önce bir sorunuza verdiğim cevapta buna şahit olmuştum.
Cevapla
#4
Haklısınız. Şöyle yapalım. Şimdi ekli dosyada şu işlemler yapılıyor."frm_evci" formu ile tarihler seçildikten sonra liste1 kutusundan öğrenciler seçilerek  liste4 aktarılıyor. Aktarılan kişiler bir komut13 yardımı ile "TblEvciTakip" tablosuna kaydediliyor.

* "öğrenciniz (örnek:01.11.2019-04.11.2019) tarihleri arasında evci izinine çıkmıştır". diye mesaj atabilmek için-bu tarih aralığında tarihlerde dahil- izinli olan öğrencilerin, okul numaralarını bir raporda (aralarında virgül koyarak (202,125,545...vb)) raporlayabilmem gerek.(frm_evciraporlar formunu kullanarak)
            * Tarih aralıklarını gruplayarak "TblEvciTakip" tablosundan açılır kutu mantığıyla "frm_evciraporlar" forundan yapabilir miyiz?

*Yine tarih aralığındaki izinlilerin (Ad soyad,Sınıfı,Okul no,Blok) bilgili kağıda dökülmüş listesi 2 nüsha çıkarılır. Bunu raporlayabilmeliyim.
.rar PYP - VERİLER GİRİLİ A BLOK - evci için ek çalışma - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 1,02 MB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#5
Merhaba,
Raporlama bağlantısındaki konuyu inceleyiniz. Benzeri şekilde araya - koyarak raporlama işlemi mevcut. Yapamazsanız rapor ismiyle birlikte belirtin yardımcı olmaya çalışalım.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da