Skip to main content

AccessTr.neT


Alt Form Aracılığıyla Farklı Müşterilere Ait Değerlerin Toplamını Ana Formda Gösterme

axionvb
axionvb
0
270

Alt Form Aracılığıyla Farklı Müşterilere Ait Değerlerin Toplamını Ana Formda Gösterme

#1
Merhaba Sayın grup üyeleri,
ekte verdiğim uygulamamda alt formda girilen bir değerin toplamını ana formdaki bir metin kutusunda dinamik olarak görüntüleyemiyorum. Değer ancak başka bir kayda gidip geldiğimde güncelleniyor. Bu sorunu çözmeme yardım eder misiniz.

Veritabanı şu şekilde çalışıyor; İlk açılışta Ana form ekrana geliyor ve seçilen tarihte ve tesiste tankerlere ürün yüklemesi yapılacağı belirtiliyor ve hesaplamalarda kullanılan bazı sabit değerler giriliyor. Sipariş Bilgileri düğmesine bastığımızda da Sipariş formu açılıyor.

Bu formda ilk etapta Tankerin çekicisi, dorsesi ve aracı kullanan şoför seçiliyor. Sabit bazı değerler Ana formdan ilgili metin kutularına aktarılmış durumdadır.Araç ve şoför seçimi sonrası alt bölümde bu aracın hangi bayilere ürün götüreceği seçiliyor. Arac bazen tüm gözlerine aldığı ürünü tek bir bayii ye götürebiliyorken, bazende birden fazla bayiiye ürün götürebiliyor. Örneğin 1,2, ve 3 göz 1.Bayii iken 4,5 2.Bayii ve 6,7,8. gözlerde 3.Bayii ye gönderilebiliyor. Burada amaç bayii seçimi yaptıktan ve yandaki ürün tiki seçildikten sonra açılan aşağıdaki pencerede ilgili gözler ve talep miktarları yazılıyor. Amaç bu talep miktarı yazıldığında en altta araç kutusu yanındaki Brüt Toplam (Lt) ve Talep yazılarının kesiştiği yerdeki txtTalepToplami metin kutusuna o ana kadar girilen taleplerin toplamını yansıtmak ve sonra alt satırdaki toplam kapasite değerinden çıkarmak sonuc sıfırdan küçük yada eşitse fark kutusu yeşil zemin renginde ve içinde bu araca yüklenebilecek miktarı göstermesi, Eğer fark sıfırdan büyük çıkarsa kutu bu kez kırmızı renge bürünüyor. Kırmızı olmasının bir mahsuru yok. sadece kullanıcı kapasitenin aşıldığını mail ile bayii bildirip gelecek olası trafik cezasının kendilerine ait olduğunu belirten bir mail göndermesi içindir. Yani isteğe bağlıdır. Kayıt değiştirmeden txtTalepToplami kutusunda o araca yüklenen miktarların toplamını gösteremiyorum. Program bazen değeri güncelliyor. Bazen de güncelleme yapmıyor. Sorunu çözmeme yardım eder misiniz. Teşekkür ederim.
.rar Evrak Hazirlama.rar (Dosya Boyutu: 125,9 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task