Skip to main content

AccessTr.neT


Alt Forma Kayıt Ekleme Sorunu

Alt Forma Kayıt Ekleme Sorunu

Çözüldü #1
Merhaba bayi adlı formumda 2 adet alt formum var şube ekle - personel ekle isminde 2 adet butonum var bunlar ile kayıt ekleme yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
.rar bayi.rar (Dosya Boyutu: 296,72 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#2
ŞubeEkle butonuna


Visual Basic Code
SubeKayitFrm.SetFocus
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec


PersonelEkle Butonuna


Visual Basic Code
YetkiliFrm.SetFocus
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Kodları ekleyiniz.
Cevapla
#3
ozanakkaya hocam teşekkür ederim benim sıkıntı yaşadığım kısım bayinin altına şubesi yoksa ilk şubesini ekleyemiyorum bayinin şubesi varsa ikinci şubesini ekleyebiliyorum.
a-b-c bayilerinin altında şube var ikinci şubelerini ekleyebiliyorum ama  d - e bayilerinin altına şube kayıtlı değil onlara eklemek istediğimde hep a bayisinin altına şube ekliyor hatanın nerden kaynaklandığını bulamadım.
Cevapla
#4
Merhaba,

liste kutusunun güncelleştirme sonrasına yazdığınız kod ile formun kayıt kaynağından forma veri buluyorsunuz. Ancak formun kayıt kaynağına eklediğiniz sorguya göre SubeAdiTbl isimli tabloya d ve e şubelerine ait veri girilmediğinden formun kayıt kaynağında bu veriler görünmüyor.

Formun kayıt kaynağını aşağıdaki sorgu ile değiştirerek deneyiniz. Sorguyu tasarım görünümünde açtığınızda (tablodan sorguya sağ ok) değişikliği fark edeceksiniz.


Visual Basic Code
SELECT BayiAdiTbl.ByAdiID, srg_bayiler.ById, srg_bayiler.SbAdiID, srg_bayiler.SbID, srg_bayiler.ByYtkID, BayiAdiTbl.BayiAdi
FROM BayiAdiTbl LEFT JOIN (SELECT BayiAdiTbl.ByAdiID, SubeAdiTbl.ById, SubeAdiTbl.SbAdiID, BayiYetkiliTbl.SbID, BayiYetkiliTbl.ByYtkID, BayiAdiTbl.BayiAdi FROM (BayiAdiTbl INNER JOIN SubeAdiTbl ON BayiAdiTbl.ByAdiID = SubeAdiTbl.ById) INNER JOIN BayiYetkiliTbl ON SubeAdiTbl.SbAdiID = BayiYetkiliTbl.SbID)  AS srg_bayiler ON BayiAdiTbl.ByAdiID = srg_bayiler.ByAdiID;Sorgu tasarımındaki "srg_bayiler", sizin oluşturduğunuz formun kayıt kaynağı, birleştirme özelliklerinden 2. secenek seçildiğin için SubeAdiTbl isimli tabloda olmayıp BayiAdiTbl isimli tabloda olanları da listeliyor.

Test edip bilgi veriniz. Birleştirme ile ilgili farklı sorunuz var ise bu konu altında belirtiniz.
Cevapla
#5
Hocam çok teşekkür ederim istediğim gibi olmuş accesstr deki değerli hocalarım sayesinde ufakta olsa yapacağım projeyi sizlerle adım adım paylaşacağım tekrar teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task