Skip to main content

AccessTr.neT


Alt Forum Bütün Satırlara Ayni Id Numarası Verilmesi

Alt Forum Bütün Satırlara Ayni Id Numarası Verilmesi

Çözüldü #1
Merhaba
Siparişler Formunda seçtiğim müşterinin ürün bilgilerini SiparislerAltFormuna girdiğim zaman her bir satırı ayrı bir ID numarası vererek kayıt yapıyor. Ayni ekranda yapılan satışta  SiparislerAltFormun daki bütün satırlara ayni ID numarası vermesi gerekiyor. Nerede hata yaptığımı bilmiyorum.
.rar Siparis Takip-1.rar (Dosya Boyutu: 287,92 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
Siparişler için numaranız otomatik sayı ve SIP_Id olarak adlandırmışsınız. Altformda yaptığınız her işlem siparişler tablosunda yeni kayıt açtığından otomatik sayı SIP_ID artar. Siz buna değer atamaya çalışıyorsunuz ancak atayamazsınız. Çalışmanızı müşteri / sipariş / sipariş içeriği gibi değerlendirerek revize etmelisiniz. Siparişler için oluşturacağınız id ile içerik için oluşturacağınız id ilişkilendirirseniz altformunuzda bu içerik id ile yeni kayıtlar eklersiniz ancak hepsini sipariş id altında gruplandırmış olursunuz kabaca izah etmek gerekirse.
Cevapla
#3
Teşekkürler hocam yeni eklediğim şekli ile revize ettim. Tekrar bakabilirmisiniz.
.rar Siparis Takip-4.rar (Dosya Boyutu: 294,55 KB | İndirme Sayısı: 1)
Son Düzenleme: 25/12/2022, 19:44, Düzenleyen: ayavuz2233.
Cevapla
#4
Ekli dosyayı inceleyin lütfen. Alt formunuzun SIP_ID bazında nasıl gruplandırılacağı ve sipariş alt form tablosunda nasıl kaydedileceğine yönelik bir düzenleme yaptım. Siparişler alt tablonuza primary key alan olarak SIP_DET_ID alanını ekledim. Siparişlerinizin detayları bu id üzerinden kaydedilir. SIP_ID ilişkili alan olup siparişinizin tek bir id altında gruplanmasını sağlar. Diğer kodlarınıza bakma fırsatım olmadı vakit darlığından ancak mantığı anlayacaksınızdır. Takıldığınız yer olursa sorun ve mutlaka Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar başlığındaki konuyu dikkatle inceleyerek çalışmanızdaki hataları bu yönde revize edin ki ilerleyen dönemde sorun yaşamayın.
.rar SiparisTakip_editedatoykan.rar (Dosya Boyutu: 301,34 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#5
Çok teşekkürler Hocam ellerinize sağlık.
Cevapla
#6
Rica ederim, iyi çalışmalar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task