Skip to main content

AccessTr.neT


Alt Tabloların Tümüne Otomatik Veri Girişi

Alt Tabloların Tümüne Otomatik Veri Girişi

Çözüldü #1
Harçlık bordrosu yapmaya çalışıyorum. 3 gündür forumu incelemekten yoruldum. Son çare konu açıp gönderiyorum. Kütük defterime Yıl alttablosu bu alttabloyada harçlık alttablosu ekledim. (İlişkilendirmem doğrumu?) .Kütkten harçlıkdağıtacağım öğrencilerin (aktif öğrenciler) sorgusunu yaptırdım.(Sorguda alttablo alanlarıda olduğu ve bu alanlarda veri olamdığı için Tüm aktif olan öğrencilerin gelmesini beceremedim). Sorgudan altform oluşturdum. Formdaki veriler manuel girilip altforma otomatik işlenmesini istiyorum. Bu formdan rapor oluşturdum.Raporun her sayfasına alt toplam alamadım. Öğrenmek için hobi oalrak 1 yıldır vakit buldukça uğraşıyorum. Bu noktada tıkandım. Projemi ekledim. Daha işin çok çok başındayım diyebilirim. Bu durumuma göre yardımcı olursanız sevinirim. Şİmdiden değerli vakitlerinizi ayırdığınız içi teşekkür ederim.

Dosyayı yükleyememişim. Çalışmamın diğer kısımalrını sildim İlgili ksımlarını kaydettim. Winrarla sıkıştırdım yinede büyük geldi.Başka progamlarla sıkıştırıp göndereceğim.
Dosyamın sıkıştırdıktan sonraki boyutu 50 mb. Daha fazla nasıl sıkıştırıp gönderebilirim?
Üç tablo 1 sorgu ve 2 form var 12.171 Kb den aşağıya düşüremedim.Dosyayı gönderemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Son Düzenleme: 28/09/2020, 02:49, Düzenleyen: fenerli6774. (Sebep: Dosya Yükleyemedim)
Cevapla
#2
Merhaba, uygulamanızı önce Veritabanı sekmesindeki "Veritabanını Sıkıştır/Onar" seçeneği ile sıkıştırmayı deneyin. Daha sonra zipleyin.
Cevapla
#3
Bir şey daha öğrendik. Teşekkürler. Projem ektedir. yardımcı olursanız sevinirim.
.rar Formda_tüm_alttabloların_tüm_alanlarına_buton_ile_veri_girişi.rar (Dosya Boyutu: 48,39 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#4
Merhaba, uygulamanızı inceledim. Anladığım kadarıyla sorgu oluşturdum ve forma buton ekledim. Formda veri girişi yaptıktan sonra butonu tıklarsanız, alt formda aktif olan öğrencilere veri aktarır.
.rar sld_altformguncelle.rar (Dosya Boyutu: 52,25 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#5
Teşekkürler. Zaman ayırdığınız için. Verilerin tablolara işlenmesi gerekiyor.
Cevapla
#6
Butonu tıkladığınızda "tblHarçlıklar" tablosundaki verileri günceller. Siz hangi tabloya hangi veriyi aktaracağını belirtirseniz tekrar inceleyebilirim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task