Skip to main content

AccessTr.neT


Anket tasarımı

Anket tasarımı

Çözüldü #1
herkese merhaba,

10 sayfalık bir anket formunun veri girişini Access 2003 ile tasarladım. her sayfayı bir Access form şeklinde hazırladım. soracağım şey her sayfaya "form no" yazmam gerekiyor. 10 sayfaya da form no yazarsam veri girişi çok zor olacak.

Benim istediğim bir adet form no yazayım, diğer sayfalara (access formlara) geçince form no yazmak zorunda kalmayayım. Bunu nasıl sağlarız?? Yardım ederseniz çok sevinirim... biraz daha açmak gerkirse, buradaki formlar sadece bir ankete ait. yani tüm formların her biri anketin birer sayfası. yani farklı anketler değil. ilk form o anketin birinci sayfası, sonra 2,3... diye gidecek.
yani benim yapmak istediğim şey tam olarak ilk sayafaya "form no"yu girmek ve diğer sayfalarda da o "form no"yu girmeden o form noya ait anketin devamını sağlamak. sorguda da ilgili form no'ya ait bilgileri değerlendirip analize sokmak istiyorum. galiba karmaşık bi şey istiyorum oyüzden "form no"ya gerek var, analizde ona göre değerlendirme yapıcaz.


not: 12-13 gündür Access çalışıyorum, acemiyim... 10 sayfa demiştim ama ekte 2 sayfa var, gerisini henüz form haline getirmedim.
.rar anket_formu.rar (Dosya Boyutu: 43,33 KB | İndirme Sayısı: 71)
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın acquino ;
Ekte sorununuzu nasıl çözeceğiniz yöntemi içeren bir örnek var. Tab control sizin sıkıntınızı giderir..
Kolay gelsin.
.zip [email protected] (Dosya Boyutu: 32,37 KB | İndirme Sayısı: 101)
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Cevapla
Çözüldü #3
sayın kur@l,

ellerinize sağlık, yardımınız için teşekkür ederim. çok sayıda soru olduğu için birden fazla tablo yapmak zorunda kalmıştım. ama böyle daha pratik olacak heralde. teşekkürler..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da