Skip to main content

AccessTr.neT


Arama Sihirbazı Sorunu

Arama Sihirbazı Sorunu

#1
Arkadaşlar merhaba arama sihirbazı ile ilişki kuruyorum. Yazarlar tablomdaki ad ve soyad alanını kitaplar tablomda görüntülemek istiyorum fakat sadece resimdeki gibi ad kısmı gözüküyor. Yazarlar tablosunda ad ve soyad kısmı mutlaka ayrı iki alan olması gerek. Bu yüzden bu sorunu yaşıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

[Resim: do.php?img=4780]
Cevapla
#2
Örnek uygulamanızı ekleyiniz.
Cevapla
#3
sayın morkedius,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,sayın Ozan bey'in de belirttikleri gibi,örnek uygulamanızı konunuza eklemeniz yerinde olacaktır.buna dair,2007 olarak da incelenebilmesine de imkan verebilmek adına 2002-2003 farklı kaydet şeklinde de oluşturup konunuza bir de bu şekilde dahil etmeniz de iyi olacaktır.zira,2013 sürümü kullandığınız için.

EK'te;(örneğinizi eklemeden,bir örnek eklemek her ne kadar doğru olmasa da,sadece),size bir fikir verebilmesi ve alternatif bir örnek olması adına,bu talebinize dair hazırlanmış basit bir örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

örnekte;yazarlar tablosunda yer alan kayıtları,kitaplar1 ve kitaplar2 adında iki ayrı tablo hazırlanarak,iki farklı şekilde aktarma işlemi yapılmıştır.birinde ad ve soyad olarak,diğerinde ise ad ve soyad birleştirilmiş olarak.ayrıca,mükerrer kayıt önlemesi de yapılarak aynı kaydın tekrar dahil edilmesi engellenmiştir.

son olarak,yazarlar tablosundaki kayıtları tek tek her bir kayıt sayfasında değil de eğer topluca aktarmak isterseniz,
o zaman;site arama sayfasından INSERT INTO...SELECT Sql sorgusu kullanım kalıbına dair araştırmalarda bulunarak,içeriğinde bilgileri ve örnekleri barındıran çeşitli konuları edinip inceleyebilirsiniz.

yalnız burada bir uyarıda bulunmak da yerinde olacaktır.bu şekilde topluca kayıtlarda her seferinde bir önceki var olan mevcut kayıtların üzerine aynı kayıtları tekrar ekler.bunu da engellemek için,gerekli çözüm yollarını da oluşturmanız da lazım.buna yönelik olarak da yine arama sayfasında arşivleme ifadesini aratarak uygun çözümleri bu şekilde tedarik edebilirsiniz...her bir kayıtta veya topluca aktarmak.burada da sizin tercihiniz ön plana çıkıyor.sonuçta,nasıl kullanmak istediğiniz kendinize göre önemli.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
.rar Yazar-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 19,35 KB | İndirme Sayısı: 21)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#4
sayın morkedius,


konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task