Skip to main content

AccessTr.neT


atama

atama

Çözüldü #1
arkadaşlar eklentide gönderdiğim programda adres kısmından adresi seçtiğimde karakol ismi veya jandarma ismi otomatik olarak çıksın istiyorum. Mesela ben adreste beyazevleri seçtim aşağıda 100. yıl karakolu diye otomatik atsın. Mahallelere bağlı karakol ve jandarma ayırımlı bir program da bu onu kolaylaştırmak istiyorum ikisini ayrı seçmek istemiyorum.
.mdb KARAKOL-JANDARMA TAHKİKAT PROGRAMI.mdb (Dosya Boyutu: 548 KB | İndirme Sayısı: 43)
Cevapla
Çözüldü #2
Mevcut tablo yapınız ile bunu yapmak bir nevi hamallık olur çünkü sizin karakolların isimleri tabloda kayıtlı değil. Siz bunları tabloda satır kaynağı olarak vermişsiniz. Böyle bir şey yapılır ama yeni karakol ve mahalle eklendiği zaman onlar çalışmaz bir daha Vba koduna girip düzenleme yapmanız gerekir.

Sitede Dlookup şeklinde arama yaptırın ve örnekleri inceleyin. Özellikle İl ve İlçe olayına göz atın yapmak istediğiniz şey buradan geçiyor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
karakol adını duyunca dayanamadım ..Img-grin yapıvereyim dedim

kardeş bak sen önce karakolları ve bağlı olduğu mahalleleri tablo tblKrk ve tblMhl isimli tablolara gir sonrasında bu zaten tablo2'den tanıyacaktır.
.rar Celoy-Cevap.rar (Dosya Boyutu: 36,85 KB | İndirme Sayısı: 30)
Cevapla
Çözüldü #4
Sevgili Celoy'un çalışmasını incelemedim ama ben tablo oluşturup içine 5-6 mahalle koydum. Bunların karşısına da karakolları sallama girdim. (Siz doğrusunu oluşturun. Adı "adres" tablosu. Kolay gelsin..(Not: Bu arada Dlookup kullanmadım.)
.rar KARAKOL-JANDARMA TAHKÄ°KAT PROGRAMI.rar (Dosya Boyutu: 48,05 KB | İndirme Sayısı: 51)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Tabii bu arada siz bu mahalle ve ona bağlı karakol adlarını kolay girebilmek için bir form yaparsınız. Formunuz adres tablosuna bağlı olsun ve yazdığınız yeni adresin karşısındaki açılan kutudan Karakolları seçin. Yapamazsanız buraya yazın onu da hallederim.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
teşekkür ederim ya bu forum iyiki var
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da