Skip to main content

AccessTr.neT


Ay ay (Aylık) İstatistik Bilgilerine Ulaşmak??

mehami
mehami
9
3228

Ay ay (Aylık) İstatistik Bilgilerine Ulaşmak??

#1
S.aleykum Access ustaları...

Çok değerli bilgilerinizden yararlanarak (özellikle şimendifer-ozanakkaya) hazırlamaya çalıştığım rehberlik araştırma merkezleri için öğrenci kayıt ve takip programı çalışması devam etmekte..

Oluşturmuş olduğumuz formlar ışığında  ay ay (aylık) istatistiki bilgilere ulaşmamız lazım..Tarih olarak baz almamız gereken tarih öğrencinin kuruma geliş tarihi..

Bu konuda olayın mantığını anlatacak üstada ihtiyacım var..Basit bir örnek ile yardımlarınız bekliyor saygılar sunuyorum..
Son Düzenleme: 23/01/2015, 16:48, Düzenleyen: mehami. (Sebep: Gerekli dersleri inceleyin ondan sonra örnek dosyanız aktif edilecek.)
#2
Daha öncede işin mantığını anlatacak dediniz gerekli konu linklerini verdik ama hiç bakmadınız bile. Dlookup konu anlatımını inceleyin öğreneceksiniz. DCount fonksiyonu ile aynı şeyleri kullanarak istediğiniz tarih aralığındaki sayıları alın.

DLookup İşlevi
dlookup kullanımı -iki kriterli
Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş Kontrol Örneği
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
#3
Sayın alpeki99 ilgi ve alakanıza tşk ediyorum..Evet çok soru soruyorum bunun farkındayım..Kızdığınızda farkındayım kusura bakmayın..

İncele demekle öğrenme gerçekleşmiyor,öğrenme için minik örnek ve olayın mantığının izahı şart..Eğer inceleme ile öğrenme gerçekleşseydi şimdi hepimiz en az 3-5 dil biliyor konuşuyor olurduk dil kitaplarını inceleyerek dimi amaImg-grin

Böyle teknik konular inceleme ile öğrenilecek konular değil bence..

Yardım ve önerilerinizi bekliyor saygılar sunuyorum..
#4
Peki daha önce bu linkleri verdiğimiz kişiler nasıl öğrendi? Çok soru sorana asla kızmayız niye kızalım. Öğrenmek istiyorum diyorsunuz daha linklere bile bakmamışsınız. Konu anlatımı var, örnek var, sizin gibi soru soranlara cevap yazılmış üç farklı link verdim.

Sadece biraz gayret lütfen.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
#5
Her öğrencinin öğrenme stili farklıdır.Kimisi okur öğrenir,kimi yazar öğrenir,kimisi de izler öğrenir..Bana göre en iyi öğrenme yolu izle öğrendir..Benimkisi o hesap..

İlginize tşk ediyor minik bir örnek yardımı bekliyorum sizlerden..

Not:mesela ozanakkaya-simendifer tablolama mantığı konusunda örnek verdi,tabloların gerisini biz yaptık, formlardan bir tanesini yaptı örnek verdi ,diğer formların gerisini biz getirdik..


Bunun gibi minik bir örneği çok görmeyin lütfenImg-grin

Saygılar Sunuyorum..

İki tarih arasında formdaki istatistiki bilgileri almak amacımız ve baz alacağımız tarih geliş tarihi (Hepsi adlı tabloda bu alan randevu olarak bulunmakta) olacak..Buna göre iki tarih arasında istatistiki bilgiler almamız lazım..

Örnek  01-31 Ocak 201 gibi (Aylık)
Ya da   01 Ocak 2015 / 31 Aralık 2015 gibi (Yıllık)

Minik bir örnek bekliyorum..mesela formlardan bir tanesine ait olanı siz yapın.diğer formlara ait olanları da ben yapayımImg-grin

Saygılar..

Konuya çalışmamı eklemiştim ama sanırım kaldırıldı yeniden ekliyorum..

Saygılarımla..
Ben konuya örnek ekliyorum ama adminler siliyorImg-cray(  Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz??
#6
Lütfen rica ediyorum birşeyler yapmaya çalışın. Sürekli bana birisi öğretsin diyorsunuz ama öğretme çabamıza karşılık bulamıyoruz. Bu site yıllardır var ve defalarca karşılaştığımız bir durum yine tekrar ediyor. Direkt programı bize yaptırmaya çalışıyorsunuz ve işiniz bitince gideceksiniz.

Eyvallah kalmak zorunda değilsiniz ama biz bu sitede insanların programlarını yapmak için değil Access öğretmek için varız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da