Skip to main content

AccessTr.neT


Bağlı Formlar Sorunu

Bağlı Formlar Sorunu

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar, bunu çözersek insallah gerisini halledecem, kişiye bağlı, eğitim ve o eğitime bağlı soruları form üzerinde göstermeye çalıştım da 
olmadı, ilişkilerin doğru olduğunu düşünüyorum, yardımcı olur musunuz?
.rar egitimbasla1.rar (Dosya Boyutu: 117,11 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
Maalesef ayrintili olarak inceleyemedim ama İlişkilendirme kisminiz hatalı gibi geldi. İlişkilendirme yaparken sorgular dışın da mümkünse tablolar arasındaki ilişkilerde bir tablonun hepsini diğerinin sadece olanları tarzı bir ilişki kurmayın sadece her 2 tabloda da olanlar olarak ayarlayın yada sorgu oluştururken bu ilişkileri silip sadece gerekli olanlar arasında kurun.

Ufak bir hatırlatma mümkün olduğunca verilen cevaplara olumlu yada olumsuz dönüş yapın ki çözüme kavuşmaları çözülmüşlere taşıyalım. Böylece çözülmüş sorular için boş yere uğraşmayalım.
Iyi çalışmalar.
Cevapla
#3
çok teşekkür ederim, sorun şöyle hallolacak ki bahsettiğiniz gibi "çözülmüşler alanı"na taşıyasınız, durumun çözüme kavuşmasına bi adım kaldı; ekteki dosyada "eğitimler sorgusu" diye bi sorgum var ondan tablo oluşturamadım, acaba "eğitimler" tablom birden fazla alt tablo ile bağlantılı olduğu için mi oluşturamıyorum formu? eğer bu hallolursa , bi önceki açtığım başlık çözüme kavuşmuş olacak.
.zip eğitim.zip (Dosya Boyutu: 126,43 KB | İndirme Sayısı: 0)
Cevapla
#4
Tamamdır, bu sorun da siz değerli arkadaşların hocaların sayesinde halloldu, teşekkürler, ilgili dosyayı ekte sunuyorum, 
iyi çalışmalar herkese.
.zip eğitim.zip (Dosya Boyutu: 150,05 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da