Skip to main content

AccessTr.neT


Barkod Okuyucu Önerisi

Barkod Okuyucu Önerisi

Çözüldü #1
Değerli Üstadlar Merhaba,

Barkod okuyucu ile stok sayımı üzerine forumda güzel örnekler var, bende bu dertten müzdaripim. Excelde stok sayımı için için uygun bir barkod okuyucu cihaz önerisi olan var mı acaba. Hangi cihazlarla bu iş yapılır fikirlerinizi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Cevapla
#2
Çok uyduruk olmadığı sürece (3 gün sonra çöpe atıp yenisini almak zorunda kalmamak açısından) Usb barkod okuyucuları kullanabilirsiniz. spesifik şu barkod okuyucu olmalı diye birşey yok.
Cevapla
#3
(11/12/2020, 20:29)atoykan yazdı: Çok uyduruk olmadığı sürece (3 gün sonra çöpe atıp yenisini almak zorunda kalmamak açısından) Usb barkod okuyucuları kullanabilirsiniz. spesifik şu barkod okuyucu olmalı diye birşey yok.

Üstad bilgi icin teşekkür ederim, peki bu cihazlarla okutulan barkodları excele aktarmak icin herhangi bir yazılım vs. gerekli mi acaba?
Cevapla
#4
Hayır özel bir yazılıma gerek yok. Bazı cihazların doğrudan excele işleme özelliği var marka olarak tam hatırlamam mümkün değil ancak %99u text olarak kayıt eder oradan basitçe excele çekilir.
Cevapla
#5
(12/12/2020, 07:59)atoykan yazdı: Hayır özel bir yazılıma gerek yok. Bazı cihazların doğrudan excele işleme özelliği var marka olarak tam hatırlamam mümkün değil ancak %99u text olarak kayıt eder oradan basitçe excele çekilir.

@atoykan üstad tekrar teşekkür ederim bilgi için. Allah razı olsun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task