Skip to main content

AccessTr.neT


Bilgisayar açılmıyor

mcmaho
mcmaho
15
8701

Bilgisayar açılmıyor

#1
Öncelikle bütün üstadlara selam ederim. benim pc acılmıyor. 2 kısa 1 uzun bip sesi geliyor. reset dügmesine basınca resetleniyor ama aynı sekilde bip sesleri hata veriyor.görüntü gelmiyor.
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Cevapla
#2
Reset dümesine basınca ifadesinden yola çıkarak ve "benim pc" dediğinizi de gözönüne alarak bunun bir masaüstü olduğunu anladım. Anakart modeline göre değişir verdiği uyarı... Öncelikle ram'ı deneyin, çıkarıp başka slota takın, birden çok ram varsa teker teker deneyin. Mümkünse sağlam olduğunua inandığınız bir ram ile deneyin.

Ram uyarısı genel olarak aynı uzunlukta devam eden biplerdir. Bu açıdan sizin uyarınız ekran kartı uyarısına daha çok benziyor. Genel olarak ekran kartlarında sorun yuvaya tam oturmamaktan kaynaklanır. Oem kasalarda yuvaların ve vidalama yerlerinin anakarttan uzak kalması sebebiyle ekran kartları çok askıda kalıyor ve yuvalarından çıkıyor. Bunu kontrol edin. Eğer orda sorun yoksa, ekran kartının üzerindeki kondansatörlerde şişme var mı diye gözle kontrol edin. Bu sıralar en çok rastladığımız ekran kartı arızası, kondansatörlerin şişmesi...

Varsa onboardu kullanmayı deneyin. Bunun için ekran kartını çıkartmalısınız. Eğer anakartta ob ekran kartı yoksa o zaman sağlam bir ekran kartı edinip anakart modelinize göre AGP ve PCIex yuvasına takarak çalışıp çalışmadığını test edin. Tabii yuvasına iyi oturup oturmadığını da kontrol edin mutlaka.

Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
3 bip sesi geliyor. powersuppleyin anakarta takılı iki tane kablosu var. bir tanesi uzun ve büyük.digeri küçük kare şeklinde.daha önceleri küçük olanı çıkarıp denemiştim .pc açılmıştı. simdi denedim.acılmadı.fakat simdi cıkarıp tekrar taktım. simdi acıldı pc. su an o pcden yazıyorum.
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Cevapla
#4
o küçük yokken pc kendi kendine kapanmadı bi süre sonra ?
Cevapla
#5
hayır kapanmadı.
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Cevapla
#6
eğer doğru anladıysam o küçük dediğin işlemci fanının kablosu ve o olmadan pc çalışırsa işlemci ısınır ve pc kapanır
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da