Skip to main content

AccessTr.neT


Birden fazla raporu tek raporda birleştirme

Birden fazla raporu tek raporda birleştirme

Çözüldü #1
Merhaba,

normalde birden fazla raporu butona tıklama - makro ile yazdırabiliyorum. Varsayılan yazıcı ayarını değiştirerek bilgisayara raporu xps ya da pdf olarak kaydedebiliyorum.
Sorum, Rpt1Syf1, Rpt1Syf2, Rpt1Syf3 gibi 3 raporu tek bir adla bilgisayara kaydetmeyi nasıl sağlarım. Çünkü ekranda 3 kez kaydedeceğim ismi soruyor, 3 raporu ayrı ayrı kaydediyor.
Aşağıdaki yöntemle ise tek raporu kaydedebiliyorum.
Kod
Private Sub YazdirBtn_Click()

DoCmd.OpenReport "Rpt1Syf1", acPreview
DoCmd.RunCommand acCmdPrint
 
End Sub

Yardımcı olabilecek forum üyelerine teşekkürler. Sağlıklı haftasonları.
Cevapla
#2
Bu isimler sanki aynı raporun sayfaları gibi isimlendirilmiş. Eğer öyleyse zaten tek rapor çıkardı. Bu durumda her biri ayrı ayrı 3 raporu yazdıcıya -ya da sanal yazıcı hizmeti üzerinden pdf'ye- gönderdiğinizi anlıyorum. Sizin sorununuz bu 3 raporu tek bir rapor gibi çıkartmak mı? Bub arada içinde uydurma veriler olan ve sorunuzdaki konuya odaklı bir örnek hazırlarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Aksi taktirde o örneği biz hazırlamalıyız. Herkes ayrı ayrı örnek hazırlamayla uğraşacak, belki de doğru örnek olmayacak, iş verimimiz düşecek ve sitedeki hayatımız sadece örnek hazırlamayla geçecektir. Oysa sizin örneği hazırlamanız ve herkesin zaman kaybetmeden bu örnek üzerinden size yardım etmeye çalışması daha adil olurdu değil mi?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Merhaba,

isimler kişilerin dosyası 3 sayfadan oluşuyor (3 ayrı rapor olarak var tek rapor olarak düzenlenmesi mümkün mü?), ayrıca sorum tek bir buton ile 3 ayrı raporu tek dosya olarak bilgisayara pdf olarak kaydetme gereklilikleri idi, pek iyi ifade edemedim, teşekkür ederim. Dosyam ekte sunulmuştur.

İyi çalışmalar.
.rar Ornek_YazdirmaveKydtm.rar (Dosya Boyutu: 105,81 KB | İndirme Sayısı: 2)
Son Düzenleme: 12/04/2020, 12:15, Düzenleyen: mgunes.
Cevapla
#4
Anladığım kadarıyla aynı kişiye ait aslında tek kaynaktan gelen farklı farklı raporlar 3 sayfa olarak yazdırılıyor. Bunları tek rapor olarak düzenlemek için tek raporu uzun bir rapor haline getirme yolu denenebilir ama çok da verimli olacağını sanmıyorum. Bu şekilde 3 ayrı rapor olması mantıklı. Ama isterseniz tek hamlede 3 raporu da yazdırabilirsiniz. Bunun için yazdırma düğmesine şu kodu yapıştırın:

Kod
DoCmd.OpenReport "RptAnamnez2Syf1", acViewPreview
DoCmd.OpenReport "RptAnamnez2Syf2", acViewPreview
DoCmd.OpenReport "RptAnamnez2Syf3", acViewPreview
Bu şekilde yine 3 tane rapor önizleme olarak açılır. Görmek için tek tek kapatmanız gerek. Ama bunu direk yazdırmak istiyorsanız virgülden sonraki "acViewPreview" bölümünü virgül dahil silin ya da virgülden sonrasını "acViewNormal" şeklinde değiştirin. Bu durumda 3 rapor arka arkaya yazılacaktır. Eğer sanal bir yazıcı hizmeti üzerinden pdf yapıyorsanız, o zaman da raporların tasarım ekranında sayfa yapısı altından tekrara "sayfa yapısı", oradan da "sayfa" yoluyla bu raporun yazdırılacağı yazıcıyı seçebilirsiniz. Eğer bir pdf yazıcı servisi kullanıyorsanız, varsayılan yazıcı yapmak zorunda kalmadan direk buradan 3 adet pdf sayfasını tek hamlede oluşturursunuz. 
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task