Skip to main content

AccessTr.neT


Boş Kayıtlı Gösterme Sorunu

Boş Kayıtlı Gösterme Sorunu

Çözüldü #1
Merhabalar Örneğimi ekleme şansım yok ama bi sorgu ölçütü için yardım gerekiyor..   Normlade herhangi bir tabloda   like "*" & [formlar]![xform]![combobox]   yapınca hepsi veya seçtiğim geliyordu..

Şuan sorduga iki tablom var   B tablosunda kurs alan personeller var. 1. kurs 2. kurs seçince geliyor yukarıdaki şekilde buraya kadar sıkıntı yok.
DAHA SONRAherkes kurs almadığı için kursalanlar görünüyor sadece,  bende bu sorguya bütün personellerin olduğu tabloyuda ekleyip ıd den ilişki kurdum.  ölçütsüz açınca sıkıntı yok kursu olmayanı boş, kursu olanı  aldı olarak gösteriyor. Almadı olayınıda Nz([kontrol]);'Almadı') şeklinde getirttim. 

TAKILDIĞIM YER: ilişkili iki tablolu sorgu üzerindeyken   like "*" & [formlar]![xform]![combobox]   bunu kullanınca ilk etepta bütün kayıtlar gelmiyor comboboz ı silincede gelmiyor.
like "*" & [formlar]![xform]![combobox] or Is Null yaptım yine işe yaramadı..

kaçıncı kursu seçersem seçeyim.  personel list gelsin ilişkili kurslar tablosundan da  kurs adına göre alanlar aldı almayanlar almadı görünsün istiyorum  Ölçüt örneği Yazabilirseniz sevinirim. 
Son Düzenleme: 28/01/2020, 14:13, Düzenleyen: ferdiqq.
Cevapla
#2
like "*" & [formlar]![xform]![combobox] & "*"
birde bu şekilde dene istersen.
Cevapla
#3
(28/01/2020 23:08)ates2014 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: like "*" & [formlar]![xform]![combobox] & "*"
birde bu şekilde dene istersen.

Bu kod Yaklaşık arma yapmaya yarıyor. örneğin adresler içerisine bir kelime yazarız onu içeren adresler listboxta görünür.. ama içermeyen görünmez.

İlginiz İçin Teşekkürler Hocam..
Son Düzenleme: 29/01/2020, 08:59, Düzenleyen: ferdiqq.
Cevapla
#4
Sorunumu   Sorguda ölçüt Olarak IIF yapısı kullanrak aradğımı içerene YAPTI içermeyene yapmadı yazdırarak çözdüm.. aradığım kriteride comboboxtan aldırdım belki birinin işine yarar diye yazıyorum

KONTROL:IIF([egitimdonem]=[formlar]![x]![combo];"ALDI";ALMADI")   string değerde denemedim ' işareti gerekebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da