Skip to main content

AccessTr.neT


Bütçe Harcamaları Kayıt et ve Takip etme

Bütçe Harcamaları Kayıt et ve Takip etme

Çözüldü #1
Merhaba
Benim Yapmak istediğim iş Kamu kurumunda Bütçeyi Takip etmektir. Lakin Konuyu eklediğim zaman sizler uzun gibi gelecek ama yapıldığındada çok mükemmel bir iş olacaktır. Ben Bazı Siteler eklemede bulundum.Bu Eklemelerdende Cevap aldığım oldu. Birde Buradan isteyeyim dedim ve sizler aşağıda detaylı anlatım.
Yardımınız bekliyorum.
Saygılarımla.

DETAYLI ANLATIMIM;


1. Firma / Şahıs Adı (ComboBox1) e Kayıtlı yada Yeni Kayıt Yapabilme olmalı Açıldığında Firma İsimleri görünmelidir.
2. Fatura Tarihi Kayıt Yapılacak olan Faturanın Tarihi Elle girmiş yapılmalı format Olarak da rakamlar girildiğinde tarihi nokta yada diğer işaretle bölmeli (27.10.2014) gibi
3. Fatura Numarası Elle girilmeli Eğer Fatura Numarası Yoksa Normal Sıralama Numarası ile devam etsin.
4. Fatura’nın KDV’siz Tutarı Elle Girilmeli
5. Fatura Toplam Tutarda Elle Girilmeli
6. BÜTÇE’DE İŞİN NİTELİĞİ Olan; (TextBox5) Excel Çalışma Kitabının (BÜTÇE HESAP KOD EŞLEŞMESİ) Sayfasında yer alan C Sutunundaki Bilgilerin Gelmesini Sağlamak İçin (TextBox8) e Taşınır Kodu olan Yine (BÜTÇE HESAP KODU EŞLEŞMESİ) Sayfasındaki H2 den Başlayıp Z194 e kadar olan Kodlar seçildiğinde, Kodu Karşılığı olan C Sutunundaki İşin Niteliği gelmesi Otomatik olmalı.
7. ANALİTİK BÜTÇE KODU Olan; (TextBox6) Excel Çalışma Kitabının (BÜTÇE HESAP KOD EŞLEŞMESİ) Sayfasında yer alan B Sutunundaki Bilgilerin Gelmesini Sağlamak İçin (TextBox8) e Taşınır Kod olan Yine (BÜTÇE HESAP KODU EŞLEŞMESİ) Sayfasındaki H2 den Başlayıp Z194 e kadar olan Kodlar seçildiğinde, Kodu Karşılığı olan B Sutunundaki Rakamsal Karşılığı gelmesi Otomatik olmalı.
8. TDMS 1 BÜTÇE KODU Olan; (TextBox7) Excel Çalışma Kitabının (BÜTÇE HESAP KOD EŞLEŞMESİ) Sayfasında yer alan DSutunundaki Bilgilerin Gelmesini Sağlamak İçin (TextBox8) e Taşınır Kod olan Yine (BÜTÇE HESAP KODU EŞLEŞMESİ) Sayfasındaki H2 den Başlayıp Z194 e kadar olan Kodlar seçildiğinde, Kodu Karşılığı olan D Sutunundaki Rakamsal Karşılığı gelmesi Otomatik olmalı.
9. İŞLEM TARİH & SAATİ ; İse İşlemin Yapıldığı bugün ve saatin kayıt edilmesi.
10. HANGİ BİRİMDE ÇIKIŞI ; ise Sadece (Tahakkuk Birimi, Döner Sermaye Birimi, Maaş Mutemetliği, Satın Alma Birimi) Şeklinde 4 Birimde bir şeçilmeli.
11. BÜTÇESİ ; olan ise Taşınır İşlem Kodu (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki E Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
12. ARTIRILAN MİKTAR da ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki G Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
13. EKSİLİTİLEN MİKTAR da ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki H Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
14. BÜTÇENİN SON HALİ ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki I Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
15. TDMS GERÇEKLEŞEN TUTAR ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki J Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
16. TDMS GERÇEKLEŞEN ORANI ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki K Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
17. KALAN BÜTÇE MİKTARI ; Yine (TextBox8) e yazılan kod (BÜTÇE’DE İŞİN NİTALİĞİ, ANALİTİK BÜTÇE KODU, TDMS 1 BÜTÇE KODU) otomatik geliyorsa. Excel Çalışma Kitabının BÜTÇEKONTROL Sayfasındaki L Sutunundaki Tutarın gelmesi ama elle hiçbir müdahale edilmemesi.
18. ListBox1 de ise Excel Çalışma Kitabında FATURALAR Sayfasındaki Bilgileri Görmek için
19. CommandButton1 ; KAYDET Butonu ComboBox1, TextBox1, TextBox2, TextBox3, TextBox4, TextBox5, TextBox6, TextBox9, ComboBox2, Girilen Tüm Bu Bilgileri sırası ile FATURALAR sayfasına Kayıt etmesinin Sağlamak.
20. CommandButton2 ;Temizle Butonu ise TextBoxlar ile ComboBoxlar Temizlenmesi Sağlamak
21. CommandButton3 ; Değiştir Butonu ise Kayıt Edilenlerin Rakamsal Yada Yazısal Olarak Değişitirmek
22. CommandButton4 ; İse UserFormda Çıkış Yapmak.
.zip BÜTÇE TAKİP & KAYIT Veritabanı2.zip (Dosya Boyutu: 27,15 KB | İndirme Sayısı: 86)
.zip BÜTÇE TAKİP & KAYIT.zip (Dosya Boyutu: 457,73 KB | İndirme Sayısı: 111)
Cevapla
#2
Sizin örneğe baktım hiç bir şey yok içinde hani siz bir başlasanız tıkandığınız yerlerde sorsanız
  • En tehlikeli kelime ama’dır. Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, seni seviyorum ama gibi…
Cevapla
#3
(04/11/2014, 18:47)Yunus Bozkurt yazdı: Sizin örneğe baktım hiç bir şey yok içinde hani siz bir başlasanız tıkandığınız yerlerde sorsanız

Merhaba Yunus Bey;
Ekte göndermiş olduğum Çalışma Bazı arkadaşlarım tarafından bana gönderildi. Lakin Benim İsteğim DENEME Userform Aktif olarak çalışması.Konunun içeriğine  bakarak bana yardımcı olur musunuz? Yada bu Çalışmayı Access de yapabilirmiyiz?
Saygılarımla.
.zip DENEME- BÜTÇE HARCAMA GİRİŞİ-V.001.zip (Dosya Boyutu: 501,49 KB | İndirme Sayısı: 62)
Cevapla
#4
sevgili kardeşim sorunuzu takip ettim görev aşkı ile bir şeyler yapmak istiyorsunuz (kamu emeklisi olan biri gözü ile)yapmak istediklerinizi anladım 
 en iyi şekilde bu işi kendiniz yaparsınız bizler size takıldıgınız yerde yardımcı olabiliriz taktir edersiniz ki sıfırdan bir çalışma olacak onuda kimse vaktini vermek istemez
 size önerim Access in mantıgını anlamanız onun içinde örnekleri dersleri videoları inceleyiniz buradan yola cıkarak bir tasarım örnek çalışma yaparak forma sorunuzu yazın size daha iyi bir şekilde yardımcı oluruz misal depo stok müşteri takip depo takip gibi örnekleri inceleyiniz 
Son Düzenleme: 05/11/2014, 12:13, Düzenleyen: simendifer.
Cevapla
#5
https://accesstr.net/konu-odeme-belgesi.html

Burada bir program var. Belki size örnek olur.
Kolay gelsin.
Cevapla
#6
(05/11/2014, 16:36)bentürk yazdı: https://accesstr.net/konu-odeme-belgesi.html

Burada bir program var. Belki size örnek olur.
Kolay gelsin.

Tşkler İlgilerinize Lakin Şifre istiyor. Şifre ?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task