Skip to main content

AccessTr.neT


Çanakkale Geçilmez

ogulcan92
ogulcan92
10
4330

Çanakkale Geçilmez

#1
Çanakkale zaferinin 95. yıl dönümü kutlu olsun.

Bir Zabitin Hatıra Defterinden Çanakkale

30 Ağustos 1915 Gecesi bölüğümün birinci takım çavuşu efendim dedi bizim takımdan Oruçoğulları'dan Kamanlı Sadık siperden fırladı.Düşmanın gündüz attığı torpillerin patlamanlayanlarını kucaklayıp düşman siperlerinin önüne götürüp bırakıyor.Kendisine o kadar söyledik, etme be Sadık tehlikelidir dedik ama dinlemedi ve eliyle göstererek işte dedi bakın döndüğünde Sadık'ı çağırdım Sadık ne yaptın dedim.Yarın yine bize atsın diye mi düşmana torpil taşıyorsun? Hayır beyefendi dedi. Onları kendi kazdıkları kuyuya düşüreceğim.
Nasıl, onlara cephane ,mermi, torpil taşyarakmı? Kusura bakma beyefendi bana yarın sabaha kadar müsade et o zaman düşman siperlerinde kazılacak kuyuları görürsün.Maksadını anlamıştım bu yiğit ve fedekar vatan evladını bakışlarımla ve bütün ruhumla takdir ve teşvik ederek peki Sadık göreyim seni dedim.
31 Ağustos 1915 Şafak atar atmaz düşmanın karşımızdaki iki siperin müthiş tarrakalar, kulak tırmalayan infilaklarla alt üst olduğu ve pek çok kayıp olduğu görülüyordu. Kahraman Sadık gece yerleştirdiği torpilleri tam isabetli atışlaryla infilak ettirmeye muvaffak olmuştu.Hemen yanına gittim.Ben ona Aferin Sadık diye takdir ve teşekkür ederke o gülerek beyefendi bak akşam dediğim kuyuları görüyon mu? diyordu.
Akşama kadar yapılan hücümlarda hep Sadık'ın düşmana bir aslan gibi saldırdığını gördüm.Akşam üzeri kendi kurşunuyla yaralanan bir düşman neferini omuzlayıp siperimize getirmek üzere iken yan tataftan gelen bir kurşun Sadık'a pek sevmediği şehadet rütbesini kazandırmıştı.

Aziz ŞEHİTLERİMİZİN Ruhları şad mekanları CENNET olsun.

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Şehitlikleri
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Cevapla
#2
Sn oğulcan bu anlamlı ve önemli paylaşım için teşekkürler. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla
#3
(17/03/2010, 20:45)benremix yazdı: Sn oğulcan bu anlamlı ve önemli paylaşım için teşekkürler. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Saygılar.

Aynı duygulara katılıyorum.
Cevapla
#4
(17/03/2010, 20:45)benremix yazdı: Sn oğulcan bu anlamlı ve önemli paylaşım için teşekkürler. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Saygılar.

Aynı duyguları bende paylaşıyorum...Değerlerini bilmeliyiz
Cevapla
#5
Bu vatanın kıymetini daha iyi bilmek lazım 3 dakika sonra öleceğini bilerek mevziye atlayan bir neslin torunları olarak onları asla asla unutmayacağız.
Cevapla
#6
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da