Skip to main content

AccessTr.neT


Çerçeve Seçim Değerine Göre Sorgu Ve Rapor Açmak

Çerçeve Seçim Değerine Göre Sorgu Ve Rapor Açmak

Çözüldü #1
Arkadaşlar Eklediğim programda frm_raporlar formunun çerçeve değerlerine göre sorguya dayalı rapor açmak istiyorum. Lakin raporlar boş geliyor.
.rar şantiye programıSeŞa.rar (Dosya Boyutu: 189,97 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
1- Bu şekilde seçenek grupları oluşturduğunuzda if...then değil select case kullanmanızı şiddetle öneririm. Çok daha pratiktir. Çok seçenek olunca kolaylık sağlar. Kullandığınız kodları bu şekle getirirseniz daha stabil kodlarınız olur.
2- Açılan kutudan veri alan bir sorgunuz ve ondan da beslenen bir raporunuz varsa, rapor açılırken ya da yazılırken açılan kutudaki değeri silemezsiniz. O yüzden her rapor açma eylemi öncesindeki Me.acrapor = "" şeklindeki kodunuzu kaldırıp, işlem sonunda açılan kutudan veri seçmek istediğinizde bu eylemi kullandım. Böylece sorununuz halledilmiş oldu.

Örnekteki yapıyı inceleyip sizin gönderdiğinizle farkını karşılaştırıp yöntemi kavramaya çalışın. kolay gelsin.
.rar şantiye programıSŞ.rar (Dosya Boyutu: 183,95 KB | İndirme Sayısı: 6)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Sayın hocam teşekkürler. .Lakin soruu buraya yüklemeden önce açılan kutusu içeriğin boşaltma kodarını silmiştim. Yine olmamıştı. Yüklediğim dosyada siliyorum yine olmuyor.

Hocam. Tekrar yükledim. Öğrenmek için inatlaşıyorum. Benim dosyamda sizin değişiklikleri karşılatırıp uyguladım. Ama yine raporları açmıyor.
.rar hatalıdosya.rar (Dosya Boyutu: 211,63 KB | İndirme Sayısı: 0)
Son Düzenleme: 28/03/2020, 02:28, Düzenleyen: SeferŞANLI.
Cevapla
#4
Bakın sanırım anlamadınız. Sizin yapısal olarak if then kullanmanızda da sorun var. Ben direk olarak seçenek grubunun kodlarını select case şekline döndürdüm. Onları görmediniz sanırım.
Cevapla
#5
Img-cray Tamam Sayın Hocam Yeni Gördüm. Teşekkür ediyorum. Peki açılan kutuda aynı isimleri örneğin birimi kısmını Grupla desem sorun çıkarırımı.

* Ve birde if then else yapısımı bozuk yoksa çalıştırmama sebebi nedir. Kısa bir izah yapabilir misiniz?
Cevapla
#6
(28/03/2020 02:34)SeferŞANLI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Img-cray Tamam Sayın Hocam Yeni Gördüm. Teşekkür ediyorum. Peki açılan kutuda aynı isimleri örneğin birimi kısmını Grupla desem sorun çıkarırımı.

* Ve birde if then else yapısımı bozuk yoksa çalıştırmama sebebi nedir. Kısa bir izah yapabilir misiniz?
Valla yapınızı incelemedim ama select case kullanılması gereken yerlerde hep if then kullanmışsınız. Demek kodların kafası karıştı Img-grin))
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da