Skip to main content

AccessTr.neT


Çoklu Tablolar İle Çalışmak (Ana Tablo & Yavru Tablo)

Çoklu Tablolar İle Çalışmak (Ana Tablo & Yavru Tablo)

#1
Selam ve saygı ile.

Ben Acces veritabanındaki tablolara bağlanıp bu bilgileri  Vb.Net Formumdaki listbox ve datagridview üzerine aldım. Fakat Listboxtan bir değer seçtğimde bu değere uyan kayıtları datagrdiviewde göstersin istiyorum. (Aynen Access Uygularındaki anaform&Altform ilişkisi gibi)
Bir türlü düzenleyemedim. Değişik uygulamardan araştırıyorum bulamadım. Yardım https://accesstr.net/ Hocalarım. Saygılar..
.rar TABLOİLİSKİ.rar (Dosya Boyutu: 281,67 KB | İndirme Sayısı: 84)
Cevapla
#2
Başlığı büyük harfle yazdığım için kusura bakmayınız. Özür Dilerim.
Cevapla
#3
Bu sorunun cevabını veren olmayacak mı ?
Ya da bu örneğe benzer bir uygulamada olabilir. Belki inceleme şansım olur. Teşekkürler..
Cevapla
#4
Anlaşılan cevap veren olmayacak. Rica etsem buna benzer bir örnek bilen, bulan, kullanan var mı .
Cevapla
#5
Sayın umutakkaya dosyanıza baktım ancak ne yazık ki kodlarla yapmamışsınız bileşen kullanmışsınız. Hiç kullanmadığım için yardımcı olamayacağım ancak bir tavsiyede bulunmak isterim. Bu tip konular ile ilgili tüm kaynaklar kod temellidir. Dolayısıyla takıldığınız yerde yardım alma imkanınız çok az olacaktır. Başlangıçta zor olabilir ancak işi sağlam öğrenirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#6
alpeki99 Hocam Teşekkür ederim. Nihayet bir cevap yazan oldu. Kodlarla yazmanın dışında Visual Studio 2010 nesneleri sürükle bırak yöntemi ile yukarıdaki şekle kadar geldim. İlerisini açıklayan bir makale, örnek, yada video uygulama dersleri bulamadım. Ama bunu çözeceğim bi şekilde ve burda paylaşacağım... Teşekkürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task