Skip to main content

AccessTr.neT


Ctrl Ve Hatırlama Hk.

Ctrl Ve Hatırlama Hk.

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba ekteki uygulamada kullanıcı giriş ekranında tik kutusu işaretleyerek uygulama kapanıp açıldığında kullanıcı adı hatırlaması için nasıl bir yol izlemem gerekli? Birde klavye 'ctrl+F' kombinasyonunu pasif yapabilmek için nasıl bi yol izlemem gerekli?
Cevapla
#2
Merhaba,
FKullaniciGiris isimli formdan bahsediyorsanız, bu formda onay kutusu göremedim.

Öncelikle onay kutusu eklemelisin, daha sonra "Kullanici" isimli açılan kutunun güncelleştirme sonrasında olayın kod yazarak bu onay kutusunun daha önceden işaretlenip işaretlenmediğini t_kullanicilar tablosundaki hatirla alanından Dlookup ile almalısın.

Komut10 tıklandığında, onay kutusu işaretli ise Yeni oluşturulacak tabloya (tbl_benihatirla) giriş yapan kullanıcının t_kullanicilar tablosundaki kul_id alanındaki değeri insert into veya ado ile aktarmalısın. Burada dikkat edilecek husus tabloya sadece bir veri kaydedecek.

FKullaniciGiris isimli formun geçerli olduğunda olayına da tbl_benihatirla isimli tablodaki verilerin formdaki kullanıcı adı ve şifre alanına aktarmasını sağlamalısın.Örneğini, kişisel veri içerdiği için kaldırdım.
Cevapla
#3
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler belirttiğiniz gibi yapmaya çalışıcam ozan bey ctrl+F nasıl pasif edilebilir peki?
Cevapla
#4
Ctrl + F ve Ctrl + P Tuşlarını Kapatma bağlantısındaki konuyu inceleyiniz.
Cevapla
#5
Ozan bey bilgi için çok teşekkürler. Hatirlama işlevini yapamadım bu uygulama hakkında şöyle birşey olabilir mi kullanıcı adı yazılacak ve hatırla kutusu tiklenecek. Kullanıcı uygulamayı kapatıp tekrar açtığında kullanıcı acı tiklendiği için otomatik gelecek sadece şifresi ile giriş yapabilecek. Kutu işaretli değil ise kullanıcı adı ve şifresi istenecek (uygulama açıldığında kullanıcı adına açılacak şekilde). Bir nevi hotmail vb web portallardaki kullanıcı adı hatırla ama açılan kutu değil metin kutusuna kullanıcı ismi yazılarak yapılacak şekilde. Ben özel bilgileri silerek tekrar ekledim içinden çıkamadım bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
.rar ctrl.rar (Dosya Boyutu: 4,75 MB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#6
neden şu kilitleme veya saklama veya gizleme olaylarını yaparsınız anlamıyorum. örneğe ulaşasıya kadar harcadığım çaba zamanında kodları yazardım. bakıyorum 10 dakika sonra cevabı gönderirim.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da