Skip to main content

AccessTr.neT


Dev-express Gridcontrol listesini textboxlarda gösterme???

Dev-express Gridcontrol listesini textboxlarda gösterme???

Çözüldü #1
visual basic projemde kullandığım dev-express gridcontrol olayında cellclick olayı yok sanırım yada ben bulamadım. Gridcontrol üzerine tıkladığımda tıkladığım satırdaki bilgilerin textboxlara geçmesini istiyorum ama yapamıyorum. Gridcontrol olayında bana yardım edebilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum.
Cevapla
Çözüldü #2
cell clicki var. Ama en kolay yöntem nedir derseniz gridin tıklanıldığında ID'sini çekip bir başka query 'e parametre gönderip,text'lerin datasource'larını ona bağlamak olduğunu tavsiye edebilirm
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes


Cevapla
Çözüldü #3
Merhabalar;
Aslında çok daha kolay 2 yolu var;

1-
Kod:
Text_kutusu_ismi.Text = Gridview_ismi.GetFocusedRowCellValue("istenilen_sutun")
Bu kodu gridview'in "FocusedRowChanged" olayına ya da bir düğmenin tıklama olayına yazabilirsiniz. Böylece seçili, tıklanmış (focused) satırdaki ilgili sütuna ait veri text kutusuna gelecektir.

2. yol ise daha da kolay, ilgili metin kutusunun propertiesinden "Databindings" e girip gridview le aynı bindingsource üzerinden ilgili alanı seçmeniz yeterli. Tıklanan satırdaki ilgili sütundaki veri yine text kutusuna gelecektir.
Son Düzenleme: 02/09/2009, 22:49, Düzenleyen: beab05.
Cevapla
Çözüldü #4
Teşekkür ederim beab05.
Birde sormak istediğim birşey daha var gridcontroldaki sütün sayısı çok olduğu için sütunların bir kısmını gizledim, gizli sütunların görünmesi için grdicontrole tıkladığımda textboxlarda gizli sütun bilgisi görülüyor. Sorum şu: kaydetmeyi bir buton ile gridcontrole yeni satır açarak ve açılan satıra ek olarak textboxlara veri girerek kaydet diyorum. Kaydetme işlemini For - NEXT döngüsü ile yapıyorum. Gridcontrolde yeni yazdığım veriyi kaydediyor ama textboxlara yazdığım veriyi en baştaki verinin textboxlarında ne varsa onu kopyalayarak kaydediyor. Bir türlü bu sorunu çözemedim. uzun oldu galiba...
Resimler Formda bozuk çıktığı için bende zipledim.
.rar program resimleri.rar (Dosya Boyutu: 222,59 KB | İndirme Sayısı: 36)
Son Düzenleme: 05/09/2009, 08:46, Düzenleyen: ancyra.
Cevapla
Çözüldü #5
Konu günceldir. Cevap bekliyor arkadaşlar.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task