Skip to main content

#EvdeKal


devamsızlık takip

devamsızlık takip

Çözüldü #1
merhabalar yardımlarınızla program birşeye benzedi yalnız bir şey daha yapmak istiyorum ama personelin hangi tarihler arasında kaç gün işe gelmediği ile ilgili rapor almak istiyorum ama olmadı birde makroları bilgisayarda etkinleştirdiğimde Access sayfasının görünmemesini istiyorum yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim hayırlı akşamlar..
.rar personeldevasizliktakip.rar (Dosya Boyutu: 365,36 KB | İndirme Sayısı: 27)
Cevapla
Çözüldü #2
Merhaba;
Accessi istediğin şekle getirdik. Bunu Access option içindeki seçenekleri kullanarak yaptık. Yani hiç kod yazmadık. Sadece ribbon menünün hiç görünmemesi için formun açılışına bir satırlık kod eklendi. Değişiklik yapmak için SHIFT tuşuna basılı tutarak açmalısın. Ve her YeniBölüm formunu açtığında ribbonmenü gizleneceğinden kapatıp tekrar açman gerek. Çünkü sağtuş menüleride kapatıldı.
Bu çalışmanın şu andaki hali senin ilk gönderdiğinden çok farklı. Ben kendi kafamdaki akışı uyguladım. Ama şimdi onuda değiştirdim. YeniBölüm tablosundaki TCKN alanını birincilanahtar alanı yaptım. Yani buraya bir TCKN numarasından bir kaydı sadece bir kere girebilirsin. Olması gerekende oydu. Bir öncekinde atladığım bir durum. Devamsızlık tablosunada bir kişi birden fazla sayıda devamsızlık yapabileceğinden o tabloya aynı TCKN den birden fazla kayıt eklenebilir. Böylece senin isteğin bir kişinin hangi tarih yada tarih aralığındaki devamsızlık durumunu çekecebilir ahal geldik. onuda Tariharalığnagöre raporu ile ekledim.
Silme olayıda belirttiğin TCKN numarasını sadece devamsızlık tablosundaki belirttiğin tarihteki bilgiyi silecek. YeniBölüm tablosundaki asıl bilgiler silinmiyecek. KayıtEkle yi neden koyduğunu anlayamadım. Kaydet aynı işi yapıyor. birde ilk çalışmadaki önceki sonraki butonlarını değiştirmişsin sanırım. onlarıda olması gereken ekstra kodlarıda tekrar ekledim. Aslında daha çok işi var. Örneğin kaydet dediğinde zorunlu alanlar boş ise kaydetmesin gibi. Bunlarıda sen araştırarak yapabilirsin.
Bu arada hep sen diye hitap ediyorum. Sorun olmaz umarım...Img-grin.Eğer sorun olursa kusura bakma..bütün mesajı tekrar düzenlemeye üşendim.
An itibari ile iyi geceler.
.rar PERSONEL DEVAMSIZLIK TAKİP PROG.rar (Dosya Boyutu: 368,93 KB | İndirme Sayısı: 69)
Cevapla
Çözüldü #3
Emeğine sağlık hakkını helal et bayağı yordum. hitap şeklinizle alakalıda hiç önemli değil sonuçta hepimiz bir aileyiz aslında ben accessde bayağı yeniyim sürekli kurcalıyorum boş vakitlerimi bununla değerlendiriyorum artık ben bunu öğrenene kadar kafanızı şişireceğim Img-grin

Saygılarımla
Cevapla
Çözüldü #4
Helal olsun arkadaşım.
Hiç bıkmadan, sıkılmadan accessi kurcalamaya devam etmeni isterim.
Öğrendikçe daha çok seveceksin... Img-grin
Cevapla
Çözüldü #5
teşekkür ederim
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task