Skip to main content

AccessTr.neT


Devirli Bakiye

Devirli Bakiye

Çözüldü #1
Merhaba, forumdaki örnekleri inceledim ama bir türlü halledemedim.
Ek'deki örnekte olan bakiye kısmını yürütmek istiyorum. Karşı taraf cari ekstre istediğinde tek sayfada giden mal gelen mal yapılan ödeme vs. hepsini tek bir rapor halinde görmesi gerek. Bunun için bakiye kısmını yürütmem gerek. Bir de forumdaki örnekleri incelediğimde tarih ve sıra no karmaşası olduğunu farkettim. yürüyen bakiyeyi sıra numarasına göre yürütmenin geçmiş tarihe etkisi olabiliyor sanırım. Tarihe göre yürütünce de farklı bir sorun oluyormuş sanırım. Çünkü geçmiş tarihli kayırları düzenleyebilir, silebilir veya ekleme yapabiliriz. Bu işin en sağlıklısı ne olur ben bilemedim Img-grin

Bir diğer durum da bakiyelerde eksi bakiye yerine ALACAKLI, BORÇLU şeklinde bir çözüm getirebilir miyiz ?

Herkese teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
.rar Asaf.rar (Dosya Boyutu: 16,53 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#2
tolgahat bey; EK teki programı inceleyin.
.rar Gelir Programı yeni.rar (Dosya Boyutu: 546,48 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
#3
Yanıt için teşekkür ederim. Uygulamada aradığım yanıtı tam olarak bulamadım.
Cevapla
#4
Uygulamada aradığım yanıtı tam olarak bulamadım. programınızın tam örnegini eklermisiniz
Cevapla
#5
Ana formum FRM_cari. ben burada, "Gelen Mal Rapor", "Giden Mal Rapor" ve "Hesap Dökümü" raporlarını aldığımda eğer tarihi en baştan almazsam doğru sonuçları vermiyor. Onun için rapor dışında kalan verilerin devretmesini istiyorum açıkçası.

Bir diğer konu da, alınan ve yapılan ödemeler ile mal alımı ve mal gönderimi hareketlerini de tek bir raporda görmek istiyorum. Müşteri ekstre talep ettiğinde.

Teşekkürler.
.rar tolgahat.rar (Dosya Boyutu: 386,78 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#6
Merhaba, yürüyen bakiyede sıra no ve tarih ile ilgili sıkıntıyı çözmek için kendi kullandığım yöntemi uygulamanıza ekledim.

Alt formda yukarı ve aşağı oklar var. kaydı seçip yukarı oku tıkladığınızda kayıt üste geçer. Yeni kayıt eklediğinizde tabloya sıradaki numara kaydedilir.

Bu sıra ile yürüyen bakiyeli rapor alabilirsiniz. Raporunuzda yürüyen bakiye ile ilgili kısım göremedim. Sıralama olayı bu şekilde sorunsuz çalışıyor ise rapordaki yürüyen bakiye olayına bakılabilir.
.rar tolgahat_sld.rar (Dosya Boyutu: 317,69 KB | İndirme Sayısı: 15)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task