Skip to main content

AccessTr.neT


Dijital Güvenlik Sertifikası Çözümü

Dijital Güvenlik Sertifikası Çözümü

#1
Access makro güvenliğine hiç dokunmadan, seviye en güvenli durumda olsa bile Access çalışmalarını çalıştırmanın -hem de hiç uyarı almadan- bir tek yolu vardır. Onu daha önce sevgili Cüneyt bize öğretmişti. Eklediği uygulama örneğini çalıştıramadım. Bir de bu ara registerle bu işi halleden bir örnek yayınlayınca arkadaşlar "makro en üst seviyedeyken dosya hiç açılmıyor ki" dedikleri için alternatif bir çözüm arayarak bu örneği hazırladım. Bu örnekte deneme yapabilmek ve işe yaradığını görmek için birkaç adımlık denememizi şöyle yapacağız:

1- Önce access'in makro güvenlik seviyesini en yukarı seviyeye çıkartacağız.
2- Hiçbir dosyanın açılmadığını görmek için bir Access çalışmamızı açmaya çalışacağız ve açılmadığını göreceğiz.
3- Emin olduktan sonra bu örneği çalıştıracağız. Bizim sertifika ile ilgili ekran gelecek. Sertfikayı görmek için Ayrıntılara tıklayıp sertifikayı göreceğiz ve yükleyeceğiz.
4-Uygulamayı kapatıp tekrar açtığımızda ilk ekranda "Bu yayıncıya güven" yazısının yanında onayın açıldığını göreceğiz. Onayı işaretleyip İşlemi tamamlayacağız.

Hala hiçbir Access çalışması açılmayacak, ama bizim onaylanmış sertifikamız nedeniyle bizim çalışma açılacaktır.
Konuyla ilgili sevgili arkadaşım Cüneyt'in makalesini okumanızı öneririm.

https://accesstr.net/konu-program-acildi...=sertifika

Kolay gelsin.
.rar güvenlik sertifikası oluşturma.rar (Dosya Boyutu: 11,88 KB | İndirme Sayısı: 155)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#2
Mehmet hocam çok teşekkürler
Cevapla
#3
Hocam herkese selamlar dediklerinizi harfiyen uyguladım vistada çalışan bilgisayarlarımda güvenlik düzeyi en üst seviyedeyken sertifika ekli projeyi güvenlik uyarısı almadan kolaylıkla açabiliyorum. Ancak Xp home Editionda çalışan bilgisayarlarımda sertifikayı tanımlatmama rağmen program açılışında hata raporu veriyor acaba bu neden kaynaklanıyor olabilir.
altansoft 08-03-2009.
Cevapla
#4
Bu işin işletim sistemiyle çok ilgisi yok aslında. Xp Home ile kullandığınız office ile vistada kullandığınız office farklı versiyonlar mı?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#5
Uygulama güzel ve sorunsuz çalışıyor ama hem sertifika kelimesi hem de nereye nasıl tıklayacağını bilmeyen bizim tembel kullanıcılara yine de karışık gelecektir.

Biz her durumda bunu zaten kapatıyoruz ama beleşçiler (zır cahil kullanıcılar ve öğrenmeye niyetsizler) ister ki tıklayınca bişeler sormadan açılsın. Hatta bizde Access ile yazılan uygulamalara milleti alıştırmak için bir de ilaveten kullanım robotu yazmak gerekir. Tıklayınca açılacak ve göz tanıma sistemiyle kullanıcın ne sitediğini anlayacak ve işlemleri anlayacak. Gerisini siz tamamlayın.

Emeğinize teşekkürler ve başarılarınızın devamına... Sağlıcakla.
Son Düzenleme: 07/06/2009, 22:32, Düzenleyen: mehmeser.
Cevapla
#6
Aslında makro kaydeden ve ahk uzantısından exe uzantısında dosya derlemenize izin veren makro kaydedicilerle tüm bu işlemler otomatize edilebilir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task