Skip to main content

AccessTr.neT


Dis_Protez_Takibi

Dis_Protez_Takibi

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekte göndermiş olduğum çalışmada yardıma ihtiyaç duydum. Yapmak istediğim giriş formunda eğer venner kron seçersem imleç üye kısmına devam etsin. Ama "AÜTP","AÜPP","ÜPP-ATP","ÜTP-APP" seçilirse üye kısmına 2 sayısını; "ÜT","AT","ÜP","AP" seçilirse 1 sayısını otomatik atsın ve hekim adına geçmesini yapmak istiyorum. Birde takip raporunda üçlü süzme işlemi yaptırmak istiyorum. Ben iki tarih arası ve ünvanı yapabildim. Birde aynı zamanda proteze görede süzdürmek istiyorum. Liste box ın altınada süzülen üye sayısının toplamını nasıl yaptırabilirim.
Teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
Dis_Takip.rar(75.62 KB)
Son Düzenleme: 23/12/2011, 00:39, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
Çözüldü #2
sevgili arkadaşım
daha önceden formdan arşivime eklediğim ekteki programları sana yol göstermesi için fikir vermesi veya kendine göre uyarlaman için ekliyorum kolay gelsin
Son Düzenleme: 23/12/2011, 23:36, Düzenleyen: simendifer.
Cevapla
Çözüldü #3
Sayın Simendifer,
ilginize teşekkür ederim. Fakat sizin örnekleriniz daha çok diş hekimi arkadaşlarımıza lazım olan güzel bir uygulama. Biz sadece protez takibi yapacağız. Biz ağız ve diş sağlığı merkezi olarak dışarıdan protez hizmeti alıyoruz. Bunun takibi için lazım. Hatta ben yukarıda eksik bir uygulamayıda unutmuşum. Hatta bu süzme işleminde venner kron dışındakileri birlikte süzdürmek için ne yapabilirm. Bunu yazmayı da unutmuşum. Tabi bunlar mümkünse.
Teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #4
Protez açılan kutunun güncelleme sonrasında olayında aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:

Visual Basic Code
  If Prt = "Venner Kron" Then
  
    Uye.SetFocus
    
  ElseIf Prt = "AÜTP" Or Prt = "AÜPP" Or Prt = "ÜPP-ATP" Or Prt = "ÜTP-APP" Then
    
    Uye = "2"
    Hek_Ad.SetFocus
    
  ElseIf Prt = "ÜT" Or Prt = "AT" Or Prt = "ÜP" Or Prt = "AP" Then
  
    Uye = "1"
    Hek_Ad.SetFocus
    
  End If

Diğer sorunuzda süzme işlemi yapmışsınız zaten sadece bir tane daha metin kutusu veya açılan kutu ekleyip oradan protezi seçip listeden süzdürebilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın alpeki99,
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.emeğinize sağlık.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da