Skip to main content

AccessTr.neT


Dizi Takip Programı

Dizi Takip Programı

Çözüldü #1
Merhabalar,

Site içinde bulduğum derslerden faydalanarak kendim için bir dizi takip programı gibi birşey oluşturdum. Fakat yapmak isteyip yapamadığım bazı şeyler var. Şu şekilde:

- Menü butonuna tıklayıp user form açıldığında Başında Userform 1 yazmasın. Kendi istediğim bir ismi oraya vermek istiyorum.
- Dizi bilgilerini getir butonuna tıkladığımda dizi durumuna bilgi gelmiyor. acaba combobox olmasından mı kaynaklanıyor? bu sorunu nasıl çözebiliriz?
- Eksikler tamamlandığında direk tıkladığımda user form açılacak şekilde ayarlamak istiyorum. Ama Dizi listesini gör butonu ekledim. Bu butona tıklandığında kayıtların olduğu Excel sayfası açılsın istiyorum veya başka bir şekilde Access teki gibi bir rapor görünümü elde etmek istiyorum.
- Bir de, daha hoş gözükmesi için userform'a kanalların logolarını eklemek istiyorum. Bir link veya kısa bir açıklama çok yardımcı olur.
- Bir de, en son izlediğim bölüm no'nun yanında bir tane " - " bir tane
" + " butonu koyup ona tıklandığında sayının artıp veya azalmasını istiyorum. Bunu nasıl bir makroyla yapabilirim.
- En altta En yakın dizi yazısı koydum. Kullanıcı olarak yayın gününe pts...cts arasında yazıldığından dizileri yayınlanmadan önce görmek için güzel olur diye düşündüm. Tabii bunu 12.12.2010 gibi yapmak daha güzel olabilir ama ben kendim gün bazında düşündüm. Orada bana bu bilgiyi verebilecek bir makroyu nasıl yapabiliriz?

Yaptığım şeyin fikir olarak güzel olduğunu düşünüyorum. Çok sayıda diziyi internetten takip eden insanlar için çok güzel bir takip aracı olabilir. Sonuçta herşeyi aynı anda izleyemeyebiliyor insan. Bunun için bir kayıt aracı oluşturmayı Excel ve Access le bu kadar iç içe girmişken geçmeyeyim dedim. Bu proje tabii ki de çok daha geliştirilebilir ve güzelleştirilebilir. Benim için yaptıklarım + yapmak istediklerim yeterli bir sonuç. Ama vereceğiniz desteklerle daha da geliştirip ayrıntılandırıp kamuya sunabiliriz diye düşünüyorum.

Çok yazdım. En ufak yardımlarınız için bile şimdiden samimiyetimle teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
.rar Dizi ProgramıGüncel.rar (Dosya Boyutu: 25,58 KB | İndirme Sayısı: 53)
Cevapla
Çözüldü #2
Sn:access_42
UserFormun başlığı, dizi drumu ile ilgili kısım ve Program açılınca Excel gizlenip Dizi Listesini gör butonu ile Excel tekrar aktif yapılmıştır.
.rar Dizi ProgramıGüncel.rar (Dosya Boyutu: 20,4 KB | İndirme Sayısı: 32)
Cevapla
Çözüldü #3
gerçekten çok teşekkür ederim ilginiz için ancak tıklayıp açtığımda direk user form değil önce Excel açılıyor. Menüyü aç butonuna tıkladığımda Excel kaybolup user form açılıyor. bundan sonra dizi listesini gör dediğimde Excel dosyası geliyor ancak user form kapanmıyor.
tekrar teşekkür ederim
Cevapla
Çözüldü #4
Buyrun istediğiniz şekilde düzenlenmiştir.
.rar Dizi ProgramıGüncel.rar (Dosya Boyutu: 21,13 KB | İndirme Sayısı: 40)
Cevapla
Çözüldü #5
Gerçekten mükemmel çok teşekkürler.. En yakın dizi olayını nasıl yapabiliriz acaba
Cevapla
Çözüldü #6
En yakın dizi olayını Tarih ve zaman fonksiyonlarına göre rapor alarak yapabilirsiniz, yalnız diziyi bir kez girildiğini düşünürsek bu olay pek sağlıklı olmaz ama güne göre rapor olayı daha mantıklı aşağıdaki örneği inceleyiniz.
.rar Dizi ProgramıGüncel.rar (Dosya Boyutu: 23,28 KB | İndirme Sayısı: 57)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task