Skip to main content

AccessTr.neT


Dlookup Neresinde Hata Yapıyorum.

Dlookup Neresinde Hata Yapıyorum.

Çözüldü #1
Hayırlı akşamlar arkadaşlar 
Ekteki örnekte Dlookup olayını sayı olarak yaptırmaya çalıştım. Ama nerede hata yaptığımı bir türlü bulamadım. Formda araştırma yaptım ona göre bir şeyler yapmaya çalıştım ama maalesef. Altformda "Yap_is" seçtiğimiz işe göre "Say" bölümüne sayı değerini getirmeye çalıştım. Bu konuda yardım rica ediyorum. Bununla beraber eğer Personelin adı "ÖZEL LAB." seçersek - (eksi) değerli olarak atmasını sağlıyabilirmiyiz. 
Teşekkür ederim.
.rar KADSH_Protez_Takipson.rar (Dosya Boyutu: 119,95 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Merhaba, Hangi formdan bahsediyoruz acaba??
Cevapla
#3
Tablo1 Formundaki altform
Cevapla
#4
(18/03/2018, 20:16)hegu yazdı: Altformda "Yap_is" seçtiğimiz işe göre "Say" bölümüne sayı değerini getirmeye çalıştım

Sorunuzdan birşey anlayamadım malesef, seçtiğiniz işin sayı değeri nedir? Alt formda da Dlookup ile ilgili bir kod göremedim.
Cevapla
#5
sayın ozanakkaya hocam,
tablolarda "is" diye bir tablo var. Bu "Tablo2" deki "Yap_is" in açılan kutu değerini oluşturuyor. Yani yapılan işi seçince "Say" alanına karşılık gelen sayı değeri gelmesi gerekiyor. Bunu Dlookup ile yapmaya çalıştım. fakat sayı olunca bir türlü yapılan işi seçince karşılık gelen sayı değerini getirtemedim. Birde işi yapan kişi (Adı Soyadı) ÖZEL LAB. ın işlerini girer iken bu değerin - (eksi) değerle atmasını sağlıyabilirmiyiz. Olmazsa sadece karşılık gelen sayıyı getirmeye çalıştım. teşekkür ederim.
Cevapla
#6
Merhaba, sayı değeri dediğiniz, is tablosundaki Kimlik alanı mı?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da