Skip to main content

AccessTr.neT


Doğum yerleri tablosunu Personeller Formumda Combobox olarak Kullanamıyorum.

Doğum yerleri tablosunu Personeller Formumda Combobox olarak Kullanamıyorum.

Çözüldü #1
.rar WindowsApplication1.rar (Dosya Boyutu: 306,19 KB | İndirme Sayısı: 10)

Visual Studio 2010 da bir deneme yapıyorum ve küçük bir sorun var.

İki adet tablom var,
1-Personeller Tablosu,
2-Doğum Yerleri Tablosu.

burada;
2-"Doğum Yerleri Tablosunda" Tüm İl ve İlçeler kayıtlı, 1,2,3,4,5,6,..........diye

Şimdi benim burdaki amacım Personeller tablosundaki "doğum yeri " alanına doğum yerlerinin isim olarak değilde (örneğin "Ankara" değilde tabloda "Anakara'nın sıra nosu kaç ise bu rakamı kaydetmek, bu rakamı tutmak istiyorum).Ama formumdaki comboboxta bu doğum yerinin adı "Anakara" olarak görünsün. Bunu kullanmamdaki amaç Veritabanımdaki Verilere daha az yer kaplatmak.
[Resim: do.php?img=4420]
Son Düzenleme: 17/07/2014, 01:13, Düzenleyen: umutakkaya.
Cevapla
Çözüldü #2
Merhaba

lütfen örneği inceleyiniz.
.rar ÖRNEK.rar (Dosya Boyutu: 26,47 KB | İndirme Sayısı: 9)
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Cevapla
Çözüldü #3
kusura bakmayınız ben Access sorusu zannettiğim için cevapladım.
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Cevapla
Çözüldü #4
Sayın edacan19; Teşekkürler ilginiz için. Lakin benim örneğim üzerinde çok basit bir ekleme yapılacak ama ne.. Bu Projem acceste olsaydı
Personel Bilgi Formundaki combobaxın satır kaynağına "---SELECT [YER].[Kimlik], [YER].[YER] FROM YER;------" derdim ve combobax içini doğum yerleri tablosundaki veriler ile doldururdum ve personel bilgi formumun görünüşünde Doğum Yerleri Metin olarak görünürdü, "Ankara, Denizli..." gibi ama veri tablosunda 6, 20 gibi rakamlar kayıt edilirdi ve bu tabloda fazla yer kaplamazdı bu doğum yeri isimleri. Neyse cevap veren bir hocam olacaktır mutlaka. Selamlar
Cevapla
Çözüldü #5
Combo içinde kaçıncı sırada olduğunumu öğrenmek istiyorsunuz yoksa veritabanından gelen id numarasınımı öğrenmek istiyorsunuz?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #6
Resimde anlatmaya çalışmıştım, comboboxta ıd lerin değilde metin adının görünmesini istiyorum. Örneğin combobaxda 6 rakamı var ama ben combobaxda "Ankara" göreyim. İleri geri butonu ile kayıt gezintisi yapıncada fark edeceksiniz yapmaya çalıştığımı. Örneği çalıştırabilirseniz daha iyi anlayacaksınız derdimi.Ama resim üzerinde de anlatmaya çalıştım. Teşekkürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da