Skip to main content

AccessTr.neT


Dsum Ile Toplam Alırken Tarih Aralığınıda Süzme Yaptırma Sorunu

Dsum Ile Toplam Alırken Tarih Aralığınıda Süzme Yaptırma Sorunu

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. örnek bir tablo ekledim. yapmaya çalışıtğım şey şu.
satış tablom var ve satış formunda texbox a d sum ile ve çektirmeye çalışıyorum. Dsum ile satış tablomda urun_id si 1 olanları toplamını aldırtıyorum

=DSum("adet";"satis";"urun_id= 1") şeklinde sorun yok

fakat biraz daha detay eklemem lazım. yani hem urun_id 1 olanları hemde forma eklediğim 2 adet tarih kutusuna hangi tarih aralıklarını yazdıysam satış tarihinin o tarih aralığında olanları toplasın istiyorum.

=DSum("adet";"satis";"urun_id= 1" And "satis_tarihi">=[Formlar]![satisform].[tarih1]<=[Formlar]![satisform].[tarih2])

bu şekilde bi kod deniyorum ama hata yapıyorum sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.
.rar dsum.rar (Dosya Boyutu: 21,47 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
DSum, Dmax, DMin, Dlookup kriter kullanımını araştırın. satis_tarihi">=[Formlar]![satisform].[tarih1]<=[Formlar]![satisform].[tarih2] şeklinde bir kriter olmaz ya between kullanırsınız, ya da satış tarihi büyük eşit ve satış tarihi küçük eşit kullanırsınız.
Cevapla
#3
(07/04/2024, 23:08)atoykan yazdı: DSum, Dmax, DMin, Dlookup kriter kullanımını araştırın. satis_tarihi">=[Formlar]![satisform].[tarih1]<=[Formlar]![satisform].[tarih2] şeklinde bir kriter olmaz ya between kullanırsınız, ya da satış tarihi büyük eşit ve satış tarihi küçük eşit kullanırsınız.

olmadığı için sormuştum ve evet çok fazla araştırdım ama bu şekilde bir Dsum konusu bulamadım. yoksa konu açmazdım. ama soruma cevap buldum. tavsiyeniz için tşkler genede
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task