Skip to main content

AccessTr.neT


E-okuldan al

E-okuldan al

#1
Sayın hocalarım; ek'teki dosyada e-okuldan öğrenci listesi almaya çalışıyorum. Verileri alırken TC No ve Öğretim yılına kriterine bakmasını istiyorum Eğer öğrenci aynı eğitim öğretim yılında eklenmişse bilgilerini güncellemesini, öğrenci o eğitim öğretim yılında yok ise eklenmesini istiyorum. Umarım istediğimi doğru olarak anlatabilmişimdir.
.rar e_okuldanal.rar (Dosya Boyutu: 59,12 KB | İndirme Sayısı: 16)
Cevapla
#2
Merhaba,

Daha önce benzer bir soru sormuştunuz. O sorunuza yazılan ve bu örneğinizde de bulunan kodlarda ne gibi bir sıkıntı var acaba?
Cevapla
#3
Hocam; normalde almada sıkıntı yok. Önceki eğitim öğretim yılında aldığım kayıtlar dursun, yeni eğitim öğretim yılında bilgileri tekrar alayım istiyorum. Örneğin öğrenci geçen yıl 2015-2016 eğitim öğretim yılında 9. sınıftaydı şimdi 2016-2017 eğitim öğretim yılında 10 sınıfta.  Ek teki kodda görüyorsunuz öğrenciyi TC Kimlik numarasına göre sorgulayıp alıyor. Ben ise TC Kimlik numarasına ve eğitim öğretim yılına göre sorgulasın istiyorum. Eğer öğrenci o eğitim öğretim yılında var ise bilgilerini güncellesin, yok ise yeni kayıt eklesin istiyorum.
Cevapla
#4
Eklediğiniz örnek uygulama çalışabilmesi için butonun tıklandığındaki olayındayındaki kodu

Set MyTable = HTML_Tables(41)


şeklinde değiştirdim. Sizde bu şekilde çalışmıyorsa veya web sayfasının orijinal hali farklı ise bu kodu eski haline (38) getiriniz.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar yeniEokuldanAl.rar (Dosya Boyutu: 36,06 KB | İndirme Sayısı: 19)
Cevapla
#5
Hocam; ellerinize sağlık. Çok teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da