Skip to main content

AccessTr.neT


Ekderste Hafta Bütünlüğü

Ekderste Hafta Bütünlüğü

Çözüldü #1
Arkadaşlar Merhaba.
Ekli dosyamda bu siteden aldığım ekders dosyasını kendime göre düzenleyip kullanıyorum. Normal bir aylık çalışmada herhangi bir proplem yok. Ancak planlama için verilen ücretli saatlerin doğru hesaplanabilmesi için hafta bütünlüğü gerekli. Formumdaki ay seçimi ve yıl seçimi açılır kutularının değerlerini değiştirdiğimde form üzerindeki 33 adet etiketin resim yazısının seçilen ayın ilk günü salı veya çarşamba ise bir önceki ayın son pazartesi gününden başlıyarak tarihleri mesela 1 mart salı günü bu durumda 28 şubat pazartesinden başlayarak 1 mart 2 mart diye sıralayabilirmiyiz? Tabii bu ay sonu içinde geçerli ayın son günü pazartesi veya salı ise bu iki günü almamak, eğer ayın son günü çarşamba veya sonrası ise bir sonraki ayın ilk cuma gününe kadar olan günleride ayon sonuna eklemek.
Araştırdım ama bu şekilde kullanım ihtiyacı olan yada böyle bir örnek bulamadım. Kendimde uğraştım ama uygulamaya geçiremedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Herkese Hayırlı Cuma'lar
Ek Dosyalar
ekders.zip(75.34 KB)
Cevapla
Çözüldü #2
Ajanda yazarak sitede aratırsanız, içerisinde sizin isteklerinize cevap verecek kodlar yer alan örnekler bulabilirsiniz.
Örnek:Takvim-Ajanda Uygulaması
Cevapla
Çözüldü #3
Teşekkürler KaraKartal.
Uyarınız doğrultusunda araştırıp çözüm bulamazsam tekrar yardım isteyeceğim.
Cevapla
Çözüldü #4
Bu ajanda takvim uygulamalarını inceledim. Yalnız ayın ilk günü salı veya çarşamba olursa bir önceki ayın pazartesinden itibaren günleri sıralatmak, eğer ayın ilk günü perşembe veya cuma olursa o ayın ilk pazartesi gününden başlatarak sıralamak istiyorum. Ayrıca ayın son günü pazartesi veya salı ise ayın son cumasına kadar, eğer ayın son günü çarşamba - perşembe ise gelecek ayın ilk cuma gününe kadar olan tarih aralığını sıralatmak istiyorum. Burada birkaç tane koşul eklemem gerekiyor. Bende bunu yapamıyorum. Bu şekilde benim örneğim üzerinde veya başka bir takvim uygulaması örneği üzerinde yardımcı olabilirseniz çok iyi olacak. Bu şekilde kullanım alanı ihtiyacı olan yada soran herhangi bir örnek ben göremedim yada anlıyamadım. (İhtiyarlıktan olsa gerek Img-grin )
Cevapla
Çözüldü #5
Bu takvim uygulamaları sadece 1 ayın günlerini gösterme uygulamaları. Benim yapamadığım ise eğer ayın ilk günü Pazartesi değilde Salı veya Çarşamba ise gün sıralamasının bir önceki ayın son Pazartesi gününden başlaması, eğer ayın ilk günü Perşembe, Cuma, Cumartesi veya Pazar ise geçerli ayın ilk Pazartesi gününden başlayarak günleri sıralaması. Aynı şekilde ayın son günü Cumartesi,Pazar, Pazartesi veya Salı ise geçerli ayın son Cuma gününe kadar günleri sıralaması, eğer ayın son günü Çarşamba veya Perşembe ise bir sonraki ayın ilk cuma gününe kadar olan günleri sıralamalı. Bu şekilde bir tarih aralığındaki günleri yatay olarak mesela Kasım ayı geçerli ay olsun, 1 Kasım Salı günü olduğu için 31 Ekim Pazartesi günü ile Kasım ayının son günü Çarşamba olduğu için 2 Aralık Cuma gününe kadar olan aradaki günleri takvimlemek, aradaki Cumartesi ve Pazar günlerinide diğer takvim uygulamalarında olduğu gibi başka renkte göstermek veya pasif etmek.
Sayın BlackEagle sizin önerinizden öncede sitedeki diğer takvim ve ajanda uygulamalarını inceledim. Ama benim sorunuma çözüm olabilecek benzer bir uygulama veya yöntem (benim yetersiz VB bilgimden dolayıda olabilir) bulamadım. Siz veya diğer Üstat'lar vakit buldukça bu konuya çözüm üretebilirse hem benim hemde EKDERS işiyle uğraşan herkes için iyi bir çözüm ve uygulama olur kanısındayım.Yardımlarınız için Teşekkür ederim. Herkese iyi Pazarlar diliyorum.
Cevapla
Çözüldü #6
Arkadaşlar bu konuda en azından fikir verebilecek bir önerisi olan yada şu yoldan gidilirse olabilir diyecek Üstadlarımızın yardımlarına çok ihtiyacım var. Veya böyle birşey Acces'le yapılamıyorsa bu konuda bir bilgi lütfen. Ben illaki Acces'te yapılabilir düşüncesindeyim. Kod bilgim yetersiz olduğu için o kadar uğraşmama ve araştırma yapmama rağmen kendim yapamadım. Bu yüzden ısrarcı davranışımdan dolayı herkesten özür diliyorum. İnşallah bir çözüm bulurum. Herkese kolay gelsin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da