Skip to main content

AccessTr.neT


Ekleme sorguları ile ilgili yardım

Ekleme sorguları ile ilgili yardım

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar,

Ekteki veri tabanımda bir konuyu çözemedim.

"SiparisAnaTabloFormu" formumda "SiparisDetayTablo alt formu1" alt fomu var. Menünün üstüne bulunan "Ürün Reçetesini Çağır" düğmesine tıkladığımda bu alt forma ürünün reçetesi otomatik gelmektedir. Bu noktaya kadar yapabiliyorum.

"SiparisDetayTablo alt formu" alt formuna bağlı bir alt form daha var buraya tekrar ürünün süreç aşamalarını eklemek istiyorum. Bunun için aşağıdaki sorguyu tasarladım ama hangi olay ile veya hangi işlemden sonra bu eklemeyi yapabileceğimi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

If NewRecord = -1 Then
With DoCmd
.SetWarnings 0
.OpenQuery "UrununSureciniSipariseTasi"
.SetWarnings -1
End With
On Error Resume Next
Refresh
End If
Refresh

Ana veri tabanıda ektedir. Sipariş listesinde 540 Nolu siparişi incelemenizi rica ederim. Reçeteyi getiriyorum kadat "Detay gizle" tuşuna basıp alt raporu veri sayfası şekilinde görebilirsiniz. Normalde detaydaki o ürünlerin alt süreçleri bulunuyor.
.rar SiparisYonetimi.rar (Dosya Boyutu: 539,87 KB | İndirme Sayısı: 3)
.rar SiparisYonetimi_data.rar (Dosya Boyutu: 1,72 MB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
KArışık bişey olmuş aklım almadı Img-grin bekle ama bende bir uğraşayım
Cevapla
#3
Konu aşağıdaki gibi çözülmüştür teşekkür ederim arkadaşlar.

INSERT INTO AtolyeIsEmirleri ( UrunID, AtolyeID, IlkIslemAtolyeDetayIsID, IlkIslemTamam, IkinciIslemTamam, IkinciIslemAtolyeDetayIsID, IsEmriAciklamasi, SiparisID, SiparisDetayID, SurecSiraNo )
SELECT UrunReceteTanimlari.UrunParcaID, UrunSurecTanimlari.AtolyeID, UrunSurecTanimlari.IlkIslemID, UrunSurecTanimlari.IlkIslemOnay, UrunSurecTanimlari.IkinciIslemOnay, UrunSurecTanimlari.IkinciIslemID, UrunSurecTanimlari.Aciklama, [Forms]![SiparisAnaTabloFormu]![SiparisID] AS ss, SiparisDetayTablo.SiparisDetayID, UrunSurecTanimlari.UrunSurecID
FROM (UrunReceteTanimlari INNER JOIN UrunSurecTanimlari ON UrunReceteTanimlari.UrunParcaID = UrunSurecTanimlari.UrunID) INNER JOIN SiparisDetayTablo ON UrunSurecTanimlari.UrunID = SiparisDetayTablo.UrunID
WHERE (((UrunReceteTanimlari.UrunID)=[Forms]![SiparisAnaTabloFormu]![UrunID]));
Cevapla
#4
Çözümünü paylaştığınız için teşekürler. Çözünmüşlere taşınabilir konu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da